Wybierz profil:
Serwisant
  • Dystrybutor
  • Kierowca

Partnerstwo_dla_samochodów_online

Partnerstwo dla samochodów online

Valeo porozumiało się z NTT Docomo, wiodącym japońskim operatorem telefonii komórkowej, w temacie współpracy przy tworzeniu technologii wspierających samochody online.

Docomo jest specjalistą w zakresie najnowszych sposobów przesyłania danych, który w 2020 roku planuje uruchomić sieć 5G w Japonii. Firma ściśle pracuje także nad rozwiązaniami z zakresu Internetu Rzeczy (Internet of Things, IoT). Teraz Docomo łączy siły z Valeo w zakresie samochodu online. To jedna z technologii wspierających rozwój pojazdów o napędzie elektrycznym z zaawansowaną autonomią jazdy.

 

Efektem rozpoczętej w kwietniu 2018 roku współpracy mają być rozwiązania z zakresu komunikacji i wyposażenia samochodów online, takich jak wspomniana transmisja danych w standardzie 5G czy nadchodzącym V2X, czyli „vehicle-to-everything” (samochód z otaczającym światem – infrastrukturą drogową, innymi pojazdami na drodze czy nawet smartfonami pieszych). Możliwość bezproblemowego przesyłania większej ilości danych to także szansa na rozwój telematyki samochodowej.

 

Rozwiązania, które powstaną w wyniku współpracy Valeo z NTT Docomo, w przyszłości zostaną zaoferowane producentom samochodów, którzy włączą je do swojej oferty na całym świecie. 

 

Szczegółowe informacje na temat produktów Valeo dostępne są w bibliotece katalogów oraz w aplikacji MyValeoParts, dostępnej dla urządzeń z iOS i Androidem.