ЛЕТ
Wybierz profil:
Serwisant
  • Dystrybutor
  • Kierowca
klimatyzacja

Klimatyzacja i akcesoria samochodowe

Klimatyzacja samochodowa to element oferty Valeo, jednego ze światowych liderów i specjalistów w dziedzinie klimatyzacji i systemów wymiany powietrza w kabinie.

Valeo oferuje:

- wiedzę oraz doświadczenie w zakresie budowy układów klimatyzacji

- pełną ofertę produktów dla rynku wtórnego

- pełny asortyment narzędzi, akcesoriów i materiałów dla warsztatów

- pełny wachlarz usług: szkolenia, wsparcie techniczne, materiały POS, «szybkość, obsługa i jakość» logistyki

Większy komfort i bezpieczeństwo

Klimatyzacja samochodowa stanowi obecnie wyposażenie standardowe pojazdów wszystkich klas. Jest ona obec­nie uważana za jeden z waż­niej­szych ele­men­tów dba­ją­cych o nasze bez­pie­czeń­stwo. Mieszanie zimnego i ciepłego powietrza umożliwia uzyskiwanie żądanego klimatu niezależnie od warunków zewnętrznych.

Użytkowanie

Warto pamiętać, że klimatyzację powinno używać się przez cały rok. Dzięki temu znacznie obniżymy ryzyko uszkodzenia układu, ponieważ zapobiegniemy nadmiernemu wysychaniu poszczególnych elementów.  Bez takiej profilaktyki może dojść do uszkodzenia uszczelki wałka sprężarki.

Serwis klimatyzacji

Klimatyzację należy regularnie serwisować. Warto zrobić to przed szczytem sezonu letniego w dobrym serwisie samochodowym. Okres jesienno - zimowy to czas, w którym kanaliki wentylacyjne są szczególnie narażone na zabrudzenia. Mogą zostać lekko, a nawet całkowicie zatkane. Wówczas zmniejsza się efektywność nawiewu. Jeśli klimatyzacja nie jest wystarczająco wydajna, szyby parują. Dodatkowo może zacząć wydobywać się nieprzyjemny zapach. Może to oznaczać, że mamy do czynienia z grzybem, co może wywołać alergie i podrażnić górne drogi oddechowe.

*** ZNAJDŹ CZĘŚCI KLIMATYZACJI DO SWOJEGO SAMOCHODU ***

Produkty

Wyświetl według
Doceniamy twoje zainteresowanie
proszę potwierdź swój adres E-mail