ЛЕТ
Wybierz profil:
Serwisant
  • Dystrybutor
  • Kierowca

Zawsze czyste szyby – z nowymi wycieraczkami Valeo Silencio

Zawsze czyste szyby – z nowymi wycieraczkami Valeo Silencio
Po dwudziestu latach od premiery polscy kierowcy kojarzą wycieraczki samochodowe Valeo Silencio z najwyższą jakością pierwszego montażu. Teraz czas na modernizację gamy tak, by Valeo Silencio umocniły się na pozycji rynkowego lidera.

Wycieraczki są równie kluczowe dla bezpieczeństwa kierowcy jak oświetlenie samochodu. Mocno zużyte lub niskiej jakości pióro może rozmazać wodę i brud po przedniej szybie, sprawiając, że kierowca po prostu nie widzi dokąd jedzie. Z drugiej strony, zaawansowane technologicznie wycieraczki Valeo Silencio gwarantują prawidłowe oczyszczanie szyby w każdych warunkach. Tylko, skoro już wcześniej było dobrze, to co zmieniło się teraz?

2018.06.13 -01- Zawsze czyste szyby – z nowymi wycieraczkami Valeo Silencio.jpg

Kluczową różnicą jest zastosowanie we wszystkich piórach Valeo Silencio nowego rodzaju gumy VisioRubber™. Jest to materiał kompozytowy, który powstaje w wyniku połączenia naturalnego kauczuku w dolnej części pióra (ostrzu) z gumą syntetyczną znajdującą się w jego górnej części (podstawie). Innowacyjna metoda mikro precyzyjnego cięcia materiału na pióra gwarantuje wydłużoną żywotność. Specjalna mieszanka kauczukowa została wzbogacona cząsteczkami grafitu, które znacznie podnoszą jakość oczyszczania szyby już od pierwszego ruchu ramion wycieraczek. Wyraźna poprawa została potwierdzona w niezależnych testach przeprowadzonych przez TÜV Rheinland.

Latem do gamy Valeo Silencio dołączą także wycieraczki Valeo AquaBlade™, nagrodzone w konkursie Automotive News PACE Awards. Znajdują one zastosowanie w modelach samochodów, w których płyn do spryskiwaczy rozpylany jest przez dysze zintegrowane z piórami wycieraczek – a dzięki inżynierom Valeo technologia ta latem tego roku będzie dostępna także na aftermarkecie. Takie rozwiązanie to nie tylko wygoda, ale i znaczący wzrost bezpieczeństwa. Dzięki sprawniejszemu oczyszczeniu szyby kierowca szybciej reaguje na zagrożenie, a droga zatrzymania samochodu jadącego z prędkością 50 km/h może być krótsza nawet o 4 metry – co potwierdziło ponad 5500 testów wykonanych w rzeczywistych warunkach drogowych przez Instytut Fraunhofera.

logotypy2.png

Valeo Silencio mają teraz nowe opakowania i uproszczone kody produktów. Znacząco uaktualniono katalog, optymalizując liczbę referencji i przypisując im pełną listę zastosowań. „Łącząc najnowsze rozwiązania technologiczne w zakresie oczyszczania szyb z nowoczesnym i śmiałym wzorem opakowań, dostarczamy kierowcom wycieraczki, które w tym momencie nie mają sobie równych na rynku. Bardzo cieszy nas wysokie uznanie, którym polscy użytkownicy pojazdów darzą markę Silencio i liczymy, że nowa odsłona tych wycieraczek także będzie chętnie kupowana” – mówi Agnieszka Wojtczuk, Product Manager działu marketingu Valeo Service Eastern Europe. Wszystkie pióra wycieraczek Valeo Silencio produkowane są w Europie.

Szczegółowe informacje na temat produktów Valeo dostępne są w bibliotece katalogów oraz w aplikacji MyValeoParts, dostępnej dla urządzeń z iOS i Androidem.