ЛЕТ
Wybierz profil:
Serwisant
  • Dystrybutor
  • Kierowca

Widzisz i jesteś widziany! Oświetlenie samochodu i systemy wycieraczek są szczególnie ważne, kiedy zbliża się zima

Kiedy dni stają się krótsze, a pogoda gorsza, czas pomyśleć o rozwiązaniach zapewniających widoczność na drodze – o oświetleniu i czystych szybach. Oświetlenie to nie tylko reflektory, a wycieranie szyb to nie tylko wycieraczki! Dowiedz się więcej...

 

Rozświetl ciemność, w kabinie i na zewnątrz

Kiedy mowa o oświetleniu samochodu, na myśl przychodzą przede wszystkim reflektory. Nie bez powodu. Reflektory samochodowe pełnią najważniejszą rolę – oświetlają drogę przed pojazdem, a w nocy dodatkowo ostrzegają nadjeżdżających kierowców o naszej obecności.

 

Szacuje się, że nocą ryzyko wypadku samochodowego wzrasta trzykrotnie w stosunku do dnia, a niemal połowa wypadków śmiertelnych ma miejsce po zmroku, choć odbywa się wtedy tylko 20% podróży. *

 

Kiedy dni robią się coraz krótsze, sprawdź czy reflektory Twojego samochodu są sprawne i nie oślepiają kierowców nadjeżdżających z naprzeciwka. Jeżeli reflektory wymagają wymiany, rozważ zakup reflektorów Valeo  Matrix Beam – te reflektory LED najnowszej generacji umożliwiają pozostawienie włączonych świateł drogowych bez oślepiania nadjeżdżających kierowców, zapewniając maksymalną widoczność w każdych warunkach.

 

Jednak, jak widać na naszej stronie poświęconej światłom, oświetlenie samochodowe to znacznie więcej niż tylko reflektory. Wszystkie światła używane w samochodzie pełnią ważną rolę dla widoczności i bezpieczeństwa.

 

Światła tylne i kierunkowskazy są niezbędne dla zapewnienia bezpieczeństwa na drodze i zapobiegania wypadkom. Sprawdź, czy wszystkie działają prawidłowo i rozważ możliwość zainstalowania świateł LED jako świateł tylnych. Światła ledowe są jaśniejsze od typowych świateł halogenowych, zwiększając widoczność, a przy tym zużywają mniej energii, co oznacza mniejszą emisję CO2.

 

Valeo, we współpracy z japońskim specjalistą od oświetlenia, firmą Ichikoh, projektuje  rozwiązania do oświetlenia wewnątrz i na zewnątrz samochodów każdej marki. Valeo zwraca się też ku przyszłości – poza zaawansowanymi reflektorami LED, które nie oślepiają, takimi jak wspomniane wyżej Matrix Beam Valeo opracowuje również technologię dla samochodów nowej generacji – bezzałogowych. Najnowsze odkrycia obejmują oświetlanie przejść dla pieszych, dla zapewnienia bezpieczeństwa osób na pasach, oraz wyświetlanie linii na drodze, w celu ostrzeżenia innych samochodów i pieszych o zamiarze skrętu. Z Valeo przyszłość oświetlenia w motoryzacji rysuje się w jasnych barwach!

 

Zaufaj Valeo przy wymianie świateł w samochodzie!

 

 

Wyraźny obraz drogi 

Ponieważ niemal cały obraz widziany przez kierowcę pochodzi zza przedniej szyby, jej czystość i przejrzystość są konieczne dla zapewnienia bezpieczeństwa na drodze. Tymczasem systemy wycierania szyb należą do najczęściej zaniedbywanych aspektów widoczności w ruchu ulicznym.

 

Jeżeli wycieraczki pozostawiają smugi, są hałaśliwe lub nie wycierają szyby całkowicie z wody, czas na ich wymianę. Po wymianie można zadbać o zachowanie ich skuteczności, dbając o kilka elementów:

 

  • utrzymuj szybę w czystości – zabrudzenia mogą uszkodzić pióra wycieraczek;
  • przed użyciem wycieraczek zimą najpierw rozmrażaj szybę – lód może uszkodzić silniczki i pióra wycieraczek;
  • używaj specjalnych płynów do mycia szyb samochodowych – domowe środki czystości mogą negatywnie wpływać na właściwości wycieraczek

 

Valeo jest światowym liderem systemów wycieraczek, dostarczającym zarówno oryginalne wyposażenie, jak i części zamienne. Valeo ma bogatą ofertę wycieraczek przednich i tylnych z różnych serii, takich jak Valeo HydroConect™oraz Valeo Silencio™. Stylowe i skuteczne wycieraczki Valeo można łatwo dostosować do każdego typu pojazdu.

Valeo jest również w czołówce projektantów wycieraczek. Firma ściśle współpracuje z producentami samochodów, opracowując technologie przyszłości, koncentrując się na aerodynamice, niskim hałasie i idealnym dostosowaniu do każdego z modeli samochodów.

 

Valeo AquaBlade™

 

Jedną z ostatnich innowacji Valeo jest wprowadzenie Valeo AquaBlade™, wyjątkowego systemu wycieraczek, w którym pióra zawierają kanaliki doprowadzające płyn. Kierowca nie musi już uważać na zasłaniające widok strugi płynu, a jakość czyszczenia szyby jest zawsze wysoka, niezależnie od prędkości jazdy i siły wiatru.

 

Valeo AquaBlade™ i wszystkie systemy do wycierania szyb Valeo powstają z myślą o najwyższym bezpieczeństwie na drodze. Zaufaj Valeo w zakresie czyszczenia szyb!  

 

*Źródło: Valeoscope Lighting Systems (2015)