ЛЕТ
Wybierz profil:
Serwisant
  • Dystrybutor
  • Kierowca

Valeo na ProfiAuto Show 2019

Już 8 i 9 czerwca 2019 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbędą się 16. targi ProfiAuto Show. Na tym wydarzeniu nie może zabraknąć Valeo. Firma zaprezentuje szereg interesujących produktów, które z pewnością przyciągną uwagę odwiedzających.

Wybrane produkty, które można będzie zobaczyć na stoisku Valeo, to między innymi dostępne od niedawna na rynku wtórnym innowacyjne wycieraczki AquaBlade™. Wycieraczki te znajdują  zastosowanie w modelach samochodów, w których system rozprowadzający płyn jest zintegrowany z piórem wycieraczki i rozprowadza go na całej długości wycieraczki.

2018.07.03_-02-_Valeo_AquaBlade__-_przyszłość_oczyszczania_szyb.png

Takie rozwiązanie to nie tylko wygoda, ale i znaczący wzrost bezpieczeństwa. Dzięki sprawniejszemu oczyszczeniu szyby kierowca szybciej reaguje na zagrożenie, a droga zatrzymania samochodu jadącego z prędkością 50 km/h może być krótsza nawet o 4 metry. 

Kolejnym, unikalnym produktem z uwagi na zupełnie nową konstrukcję będzie nowe koło dwumasowe Valeo VBLADE™. Przy jego opracowaniu zgłoszono łącznie aż 80 patentów na projekt, komponenty, mechanizmy i technologię.

VS_-_Transmission_Systems_VBLADE_DMF_836587_-_Vue_eclatee__3_ (1).png

Produkt ten, zamiast tradycyjnych sprężyn łukowych stosowanych dotychczas w DKZ wykorzystuje dwie sprężyny piórowe (blade’y). Rozwiązanie to pozwala na efektywne tłumienie drgań w pełnym zakresie prędkości obrotowej silnika oraz niemal całkowicie eliminuje niekorzystne zjawisko histerezy (opóźnienie reakcji tłumików na zmiany kierunku obciążenia DKZ). Co ciekawe, w kole dwumasowym VBLADE™ nie jest stosowany smar. Nowa konstrukcja nie posiada bowiem wewnętrznych sprężyn łukowych między którymi występowało tarcie.

W Katowicach na żywo można będzie zobaczyć ten innowacyjny produkt i dopytać trenerów technicznych o szczegóły jego konstrukcji. 

Na stoisku Valeo zostanie zaprezentowana także technologia Valeo Matrix Beam - są to najnowszej generacji reflektory, które umożliwiają jazdę na światłach drogowych, bez oślepiania kierowców nadjeżdżających z naprzeciwka. Jak to możliwe?

Lampy LED generują odpowiednie wiązki światła, które pozwalają zidentyfikować wszystkie ewentualne przeszkody, ale bez ryzyka oślepiania innych uczestników ruchu drogowego i bez konieczności wykonywania dodatkowych czynności przez kierowcę. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat tej innowacji? Zapraszamy na stoisko Valeo podczas ProfiAuto Show. 

Następnym innowacyjnym produktem, który można będzie zobaczyć na stoisku Valeo w Katowicach jest skraplacz klimatyzacji chłodzony cieczą. Spełnia on taką samą rolę w układzie klimatyzacji jak klasyczny skraplacz. Czynnikiem chłodzącym w układzie A/C w obu przypadkach jest gaz 1234YF, natomiast różnica pojawia się w systemie chłodzenia samego wymiennika.

image-7-1fb9a69c09881cdaf9c5947a63b590c0.jpg

W typowym układzie A/C skraplacz jest chłodzony powietrzem z otoczenia, które dostaje się pod maskę przez grill samochodu, natomiast w przypadku WCDS-a taki wymiennik jest chłodzony cieczą – ma dodatkowo sam w sobie układ chłodzący, który jest podłączony do układu chłodzenia samochodu. 

Skąd pomysł na takie rozwiązanie i jakie są jego zalety? Doradcy techniczni Valeo z przyjemnością wyjaśnią kwestie techniczne gościom stoiska. 

To nie koniec atrakcji

Wymienione powyżej produkty to tylko wybrane innowacyjne technologie Valeo, które zostaną zaprezentowane w Katowicach. Oprócz tego nie zabraknie chociażby przekrojów części, które zawsze wzbudzają duże zainteresowanie mechaników - zaprezentowane zostaną między innymi: 

  • dwumasowe koła zamachowe 

  • podwójne sprzęgło suche DDC

  • podwójne sprzęgło mokre DWC

  • czy też przetwornik momentu obrotowego.

Każdy odwiedzający stoisko Valeo będzie mógł liczyć na konsultacje techniczne. Dla gości przygotowany będzie także quiz, w którym można będzie sprawdzić swoją wiedzę i wygrać atrakcyjne nagrody. 

Warte polecenia będą także szkolenia techniczne z zestawu konwersyjnego K4P, które zostaną przeprowadzone w oddzielnej sali szkoleniowej nr 5 Międzynarodowego Centrum Kongresowego w sobotę 8-go czerwca, w godz.: 11.00 oraz 14.00.

Do zobaczenia w Katowicach 8 i 9 czerwca!