Wybierz profil:
Serwisant
  • Dystrybutor
  • Kierowca

VALEO I FTE: doskonały duet wyspecjalizowany w naprawie układów napędowych

Na targach Automechanika 2018 we Frankfurcie firma Valeo zaprezentowała najbardziej kompletną jak dotychczas i nigdy wcześniej nie wystawianą serię komponentów do układów napędowych. Po raz pierwszy oferta Valeo uzupełniona została produktami FTE.

W październiku 2017 r. Valeo wykupił niemieckiego dostawcę wyposażenia samochodowego FTE Automotive, specjalizującego się w sprzęgłach i przekładniach do pojazdów mechanicznych. Ta ostatnia firma posiada duże doświadczenie w zakresie elektronicznych urządzeń sterujących do skrzyni biegów automatycznych, półautomatycznych oraz z podwójnym sprzęgłem, dzięki którym zmiana biegów może odbywać się automatycznie, szybko i płynnie. Wraz z nabyciem FTE Automotive,Valeo poszerzył swoją ofertę na szybko rosnącym i strategicznym rynku – chodzi tu zwłaszcza o rozwijający się segment pojazdów z automatycznymi skrzyniami biegów oraz pojazdów hybrydowych i elektrycznych.


Co do części zamiennych do ręcznych skrzyń biegów – mamy tu do czynienia z ofertą kompletną (ponad 3000 artykułów nowych), a przede wszystkim atrakcyjną pod względem jakości; produkty FTE Automotive uzupełniają bowiem serie produktów Valeo, na które składają się dwumasowe koła zamachowe, zestawy sprzęgła oraz części do układów hydraulicznych. Wspomniane produkty cenione są ze względu na zaawansowaną technologię, łatwość montażu i wyjątkową wytrzymałość, przez co stanowią unikalną ofertę na tym rynku.

 

Po stworzeniu gamy dwumasowych kół zamachowych, również dzięki technologii Valeo VBladeTM DMF, którą wprowadzono w 2018 i która chroniona jest przez ponad 80 patentów Valeo, firma jest w stanie zabezpieczyć 80% rynkowego popytu na te produkty. Valeo może teraz przedstawić szeroką ofertę zestawów typu all-in-one (Valeo FullPACK DMFTM, zestawy sprzęgła z łożyskiem hydraulicznym oraz zestawy do zmiany przeznaczenia użytkowego pojazdów Valeo KIT4PTM z łożyskiem hydraulicznym) – składają się one z najlepszych części Valeo i najlepszych części FTE. Dzięki temu niezwykłemu połączeniu, dystrybutorzy i mechanicy samochodowi stawać będą przed łatwiejszym i bezpieczniejszym wyborem.