Wybierz profil:
Serwisant
  • Dystrybutor
  • Kierowca

Szkolenia dla mechaników i warsztatów samochodowych

Szkolenia dla mechaników i warsztatów samochodowych
Praca mechanika jest dziś trudniejsza niż kiedykolwiek wcześniej. Nowoczesne samochody w coraz większym stopniu oparte są na zaawansowanych rozwiązaniach cyfrowych i technologicznych – w zasadzie nie ma dwóch identycznie skonstruowanych modeli samochodów. Aby dokonać skutecznej naprawy, współczesny mechanik musi posiadać aktualną wiedzę techniczną, niezbędną dla danej marki. Właścicielowi zakładu i zapracowanym mechanikom niełatwo zadbać o ciągłą aktualizację swojej wiedzy – co zrobić, aby być zawsze na bieżąco? Na szczęście są na to sposoby…

Jak zapewnić sobie i swojemu zespołowi aktualną wiedzę?

Jednym z największych wyzwań dla współczesnego warsztatu jest znalezienie czasu na szkolenia pracowników mimo napiętego grafiku. Każdy dzień poświęcony na szkolenie poza warsztatem jest uważany za stracony dzień pracy. Jednak coraz to nowe rozwiązania techniczne, a także zwiększone wykorzystanie przez producentów samochodów specyficznych technologii cyfrowych sprawiają, że rośnie znaczenie posiadania przez mechaników aktualnej wiedzy na temat najnowszych praktyk i procedur. 

Szkolenie w zakresie danej marki staje się tak istotne, że producenci prowadzą obecnie własne, indywidualnie dostosowane programy szkoleniowe. Firmy motoryzacyjne mają nawet własne centra szkoleniowe, dzięki którym zapewniają mechanikom odpowiednie szkolenie w zakresie swoich samochodów. Takie działania przynoszą efekty – absolwenci kursów szkoleniowych zdobywają wiedzę o tym, jak sobie radzić z technologiami specyficznymi dla danej marki. A co z bardziej zaawansowanymi rozwiązaniami technologicznymi, które zmieniają oblicze całej branży motoryzacyjnej? Np. z samochodami autonomicznymi lub podłączonymi do internetu? Jak zapewnić sobie i swojemu zespołowi aktualną wiedzę na temat najnowszych technologii w branży motoryzacyjnej?  

Szkolenie Valeo Service: proste rozwiązanie

Valeo Service to nie tylko jeden z głównych motorów zmian technologicznych, ale także jeden z liderów wśród organizatorów szkoleń warsztatowych zapewnianych przez zespół Tech’Care. Szkolenia mają formę webinariów, modułów e-learningowych oraz warsztatów stacjonarnych prowadzonych przez specjalistów z długoletnim doświadczeniem w branży motoryzacyjnej. 

Szkolenia internetowe mają tę zaletę, że mogą się odbywać o dowolnej porze, odpowiedniej dla Ciebie i Twojego zespołu – wieczorem, w weekendy, podczas przestojów w warsztacie – co pozwoli zachować cenny czas na to, w czym jesteście najlepsi.

Zaufaj Valeo Service w kwestii szkoleń!