6 powodów, dla których warto przejść na wysokowydajne sprzęgła HEC Valeo

HEC to zestaw sprzęgła na rynek wtórny od Valeo.
Marzysz czasem o zestawie zamiennym sprzęgła, który byłby ekonomiczny, niezawodny, zapewniał komfort kierowcy i w dodatku dawał się szybko i łatwo montować? Valeo właśnie wprowadza go na rynek jako wysokowydajne sprzęgło HEC (ang. High Efficiency Clutches). Od dziś oszczędzaj czas i pieniądze… Zaufaj specjaliście w dziedzinie układów przenoszenia napędu.

 

Dlaczego sprzęgła HEC okrzyknięto rewolucyjnymi? 

     

Podczas gdy w standardowych sprzęgłach grubość okładziny decyduje o położeniu tarczy dociskowej i membrany, tu zastosowano rozwiązanie alternatywne, w praktyce eliminujące zużywanie się tworzywa ciernego. Oto ono: wysokowydajne sprzęgło HEC Valeo!

 

Wysokowydajne sprzęgło HEC Valeo jest niezawodną i ekonomiczną częścią zamienną, zastępującą oryginalne zestawy sprzęgła, z funkcją samoregulacji.

 

Korzyści z wykorzystania HEC Valeo obejmują:

  • Łatwy montaż: Sprzęgło HEC Valeo montuje się jak standardowe sprzęgło, bez użycia dodatkowych narzędzi ani potrzeby odbycia specjalnych szkoleń.
  • Krótszy czas montażu: sprzęgło HEC montowane jest w taki sam sposób, co sprzęgła konwencjonalne, jednak w czasie średnio o 30 minut krótszym. Nie są wymagane żadne dodatkowe działania ani kontrole.
  • Wygoda: stały, optymalny opór pedału w ciągu całego okresu trwałości użytkowej sprzęgła, dzięki zastosowaniu przez Valeo wysokiej jakości niskościernego tworzywa.
  • Niezawodność: prosta i trwała konstrukcja, bez złożonych i nietrwałych elementów.
  • Większa trwałość użytkowa: wysokiej jakości technologia niskościernych tworzyw Valeo zwiększa trwałość i wytrzymałość sprzęgła na wysokie temperatury. Ulepszona technologia membrany zapewnia stałe obciążenie łożyska i pomaga zapobiegać jego ślizganiu się wzdłuż tarczy dociskowej w stronę koła zamachowego.
  • Mniejsze koszty: krótszy czas montażu oraz większa trwałość sprzęgła oznaczają oszczędności dla wszystkich.

 

 

A co z siłą docisku? 

 

Siła docisku jest siłą wywieraną przez membranę, aby docisnąć tarczę pomiędzy tarczą dociskową a kołem zamachowym. Tworzywo okładziny zapobiega przesunięciu się tarczy dociskowej i utrzymuje niemal stałą siłę docisku.

Dzięki takiej skuteczności docisku i łatwości montażu HEC Valeo, coraz więcej warsztatów wybiera sprzęgła HEC jako preferowaną część zamienną. Przy niemal 198 numerach katalogowych dostępnych obecnie, każdy znajdzie tu sprzęgło dla siebie.

     

Aby dopasować dla Ciebie odpowiednie treści, określ swój profil