ЛЕТ
Wybierz profil:
Serwisant
  • Dystrybutor
  • Kierowca

6 powodów, dla których warto przejść na wysokowydajne sprzęgła HEC Valeo

HEC to zestaw sprzęgła na rynek wtórny od Valeo.
Marzysz czasem o zestawie zamiennym sprzęgła, który byłby ekonomiczny, niezawodny, zapewniał komfort kierowcy i w dodatku dawał się szybko i łatwo montować? Valeo właśnie wprowadza go na rynek jako wysokowydajne sprzęgło HEC (ang. High Efficiency Clutches). Od dziś oszczędzaj czas i pieniądze… Zaufaj specjaliście w dziedzinie układów przenoszenia napędu.

 

Dlaczego sprzęgła HEC okrzyknięto rewolucyjnymi? 

     

Podczas gdy w standardowych sprzęgłach grubość okładziny decyduje o położeniu tarczy dociskowej i membrany, tu zastosowano rozwiązanie alternatywne, w praktyce eliminujące zużywanie się tworzywa ciernego. Oto ono: wysokowydajne sprzęgło HEC Valeo!

 

Wysokowydajne sprzęgło HEC Valeo jest niezawodną i ekonomiczną częścią zamienną, zastępującą oryginalne zestawy sprzęgła, z funkcją samoregulacji.

 

Korzyści z wykorzystania HEC Valeo obejmują:

  • Łatwy montaż: Sprzęgło HEC Valeo montuje się jak standardowe sprzęgło, bez użycia dodatkowych narzędzi ani potrzeby odbycia specjalnych szkoleń.
  • Krótszy czas montażu: sprzęgło HEC montowane jest w taki sam sposób, co sprzęgła konwencjonalne, jednak w czasie średnio o 30 minut krótszym. Nie są wymagane żadne dodatkowe działania ani kontrole.
  • Wygoda: stały, optymalny opór pedału w ciągu całego okresu trwałości użytkowej sprzęgła, dzięki zastosowaniu przez Valeo wysokiej jakości niskościernego tworzywa.
  • Niezawodność: prosta i trwała konstrukcja, bez złożonych i nietrwałych elementów.
  • Większa trwałość użytkowa: wysokiej jakości technologia niskościernych tworzyw Valeo zwiększa trwałość i wytrzymałość sprzęgła na wysokie temperatury. Ulepszona technologia membrany zapewnia stałe obciążenie łożyska i pomaga zapobiegać jego ślizganiu się wzdłuż tarczy dociskowej w stronę koła zamachowego.
  • Mniejsze koszty: krótszy czas montażu oraz większa trwałość sprzęgła oznaczają oszczędności dla wszystkich.

 

 

A co z siłą docisku? 

 

Siła docisku jest siłą wywieraną przez membranę, aby docisnąć tarczę pomiędzy tarczą dociskową a kołem zamachowym. Tworzywo okładziny zapobiega przesunięciu się tarczy dociskowej i utrzymuje niemal stałą siłę docisku.

Dzięki takiej skuteczności docisku i łatwości montażu HEC Valeo, coraz więcej warsztatów wybiera sprzęgła HEC jako preferowaną część zamienną. Przy niemal 198 numerach katalogowych dostępnych obecnie, każdy znajdzie tu sprzęgło dla siebie.