ЛЕТ
Wybierz profil:
Serwisant
  • Dystrybutor
  • Kierowca

Valeo na Auto Shanghai 2023

Valeo na Auto Shanghai 2023
Valeo prezentuje swoje najnowsze technologie dla inteligentniejszych, bezpieczniejszych i bardziej ekologicznych pojazdów na targach Auto Shanghai 2023. Chiny to najwiekszy kraj Valeo z 35 oddziałami i prawie 20 000 pracowników. Valeo wierzy w powiedzenie "bycie Chińczykiem w Chinach" i od 1994 roku wzmacnia swoją obecność w tym kraju. Jesteśmy teraz integralną częścią lokalnego ekosystemu, a 4000 naszych inżynierów przygotowuje przyszłość mobilności.

Od prawie trzech dekad Valeo buduje relacje oparte na zaufaniu z chińskimi producentami i dostawcami. Nasze cztery grupy biznesowe i Valeo Service są aktywne w kraju i lokalnie wytwarzaja produkty na rynek chiński korzystając z lokalnego łańcucha dostaw. Ponad 90% naszej produkcji w Chinach jest przeznaczone  na krajowy rynek motoryzacyjny, który jest największy na świecie. W 2022 r. Chiny odpowiadały za 18% sprzedaży grupy. Chińscy producenci OEM, zarówno tradycyjni, jak i nowi, stanowią ponad 40% naszej sprzedaży OEM i 45% zamówień krajowych.
ZHOU Song, prezes Valeo China wyjaśnia "w 2022 roku, Valeo uruchomiło swój plan rozwoju, który definiuje cztery strategiczne kierunki zgodne z trendami rynkowymi: przyspieszenie elektryfikacji, przyspieszenie ADAS , odkrycie wnętrz na nowo i wszechobecne oświetlenie. Filary te stanowią centrum ewolucji przemysłu motoryzacyjnego w Chinach. Pierwszy rok wdrażania tych zasad w Chinach pokazał dobre wyniki: wzrost sprzedaży o 7%, co przekroczyło srednią rynkową, a zamówienia przewyższyły sprzedaż o 2,2 razy."

Przygotowanie przyszłości mobilności w Chinach

Valeo posiada 14 centrów badawczo-rozwojowych w Chinach,w których 4000 inżnierów pracuje nad przygotowaniem przyszłości mobilności dla rynku chińskiego, oraz innych regionów. Po utworzeniu Globalnego Centrum Technologicznego w Wuhan, w ubiegłym roku w Pekinie otwarto Chińskie Centrum Innowacji i Mobilności Valeo, a wkrótce w Szanghaju zostanie otwarte nowe Centrum Innowacji ADAS.

"Innowacje są kluczową siłąnapedową Valeo. Grupa zawsze wysoko ceniła miejsce Chin w rozwoju technologii i będzie nadal zwiększać inwestycje w Chinach. W Valeo China jesteśmy dumni, że możemy przyczynić się do innowacyjności grupy, zarówno na rynku chińskim, jak i za granicą. Z niecierpliwością czekamy na wzmocnienie lokalnych wysiłków w zakresie badań i rozwoju oraz szkolenia personelu badawczo-rozwojowego, aby wspólnie z naszymi partnerami budować nieograniczoną i zrównoważoną mobilność" - powiedział GU Jianmin, CTO Valeo China.

Oprócz wewnętrznych innowacji i optymalizacji produktów, Valeo zawsze angażowało się w otwarte innowacje, współpracując ze znanymi instytucjami edukacyjnymi, innowacyjnymi firmami technologicznymi i uniwersytetami w celu aktywnej współpracy i utrzymania przewagi konkurencyjnej dla przyszłych przedsiębiorstw poprzez ciągłe innowacje. W 2016 roku grupa założyła wspólne laboratorium z Uniwersytetem Jiao Tong w Szanghaju i zainwestowała w fundusz Cathay CarTech, mając na celu rozszerzenie ekosystemu mobilności w Chinach. W 2022 roku Valeo i Środkowochiński Uniwersytet Naukowo-Techniczny w utworzyły wspólne laboratorium wibracji i akustyki (V&A-LAB China) celem dalszego rozwoju wspólnych innowacji z uniwersytetami.
 

Nowy droid eDeliver4U

Na targach Auto Shanghai, Valeo zaprezentuje po raz pierwszy nowy droid eDeliver4U, autonomiczny i elektryczny droid dostawczy, wyposażony w najnowocześniejsze innowacje Valeo i opracowany w całości w Chinach.


Droid jest oparty na zelektryfikowanej obudowie, integrującej rozwiązania Valeo 48V w celu łatwej mobilności. Jest również wyposażony w najnowsze dostępne na rynku czujniki i oprogramowanie  ADAS firmy Valeo umożliwiający automatyczną mobilność. Technologie oświetleniowe Valeo poprawiają bezpieczeństwo i zapewniają komunikację z innymi użytkownikami dróg.
Systemy czyszczenia czujników umożliwiają droidowi pracę w każdych warunkach pogodowych i w różnych środowiskach drogowych, a system chłodzenia ADAS zapewnia stabilną jazdę nawet w warunkach wysokiej temperatury.

Przyspieszenie elektryfikacji

Chiny przodują w rewolucji elektryfikacji, a Valeo dotrzymuje tego tempa oferując pełną gamę elektronicznych układów napędowych od 12V, 48V do 800V , od pojazdów hybrydowych po pojazdy w pełni elektryczne. Nasze rozwiązania w zakresie elektryfikacji są obecnie instalowane na obecnych i przyszłych platformach międzynarodowych producentów OEM, tradycyjnych chińskich marek i nowych podmiotów wchodzących na rynku.

Wieloletnie doświadczenie firmy Valeo w dziedzinie systemów zarządzania ciepłem pozwoliło na opracowanie inteligentnej pompy ciepła dla pojazdów elektrycznych jako światowej premiery dla dużego chińskiego producenta samochodów, która zapewni komfort pasażerów przy jednoczesnej optymalizacji autonomii akumulatora.

Na stoisku zaprezentujemy naszą wszechstronną ofertę produktow, która  zaspokoi wszystkie potrzeby rynku związane z napędem elektrycznym, w tym motoryzacyjny silnik elektryczny nowej generacji opracowany we współpracy z Renault. Firma Valeo zaprezentuje również kompleksowe zarządzanie systemami termicznymi, które są niezbędne donapędzania pojazdów elektrycznych, a także ładowarek.

Znaczenie technologii pierwotnie dla przemysłu motoryzacyjnego umożliwiło Valeo stać się globalnym graczem na rynku mobilnym z rozwiązaniami elektryfikacji rowerów (Valeo Cyclee), dwu- i trzykołowych, ale także droidów takich jak eDeliver4U.

Przyspieszenie rozwoju zaawansowanych systemów wspomagania kierowcy

Jako pionier i światowy lider w dziedzinie ADAS, Valeo opracowało wszystkie czujniki i powiazane z nimi ineligentne systemy,  pozwalające pojazdowi na podjęcie właściwej decyzji. Chiński producent OEM niedawno uhonorował osiągnięcia Valeo w zbudowaniu kompletnego systemu autonomicznej jazdy poziomu 2 przy użyciu zestawu czujników 5C-5R-12U (5 kamer, 5 radarów, 12 czujników ultradźwiękowych), kontrolera domeny i oprogramowania przeznaczonego do wspomaganej jazdy na poziomie 2 i automatycznego parkowania.

Na stoisku, Valeo zaprezentuje wielokrotnie nagradzany system SCALA 3 LiDAR. Valeo SCALA 1 i 2 urzeczywistniły warunkową autonomiczną jazdę w korkach. SCALA 3 znacznie zwiększa obszar działania - a tym samym wartość dla klienta - samochodow prywatnych dzięki szerszemu zakresowi zastosowań i obsłudze wyzszych prędkości. Firma Valeo jest również liderem w dziedzinie sprzętu do robotaksji, ponieważ SCALA 3 umożliwia naszym klientom realizację robotaksówki na dużą skalę, wykorzystując sprawdzoną, najlepszą w swojej klasie technologię w produkcji masowej. System został  już wybrany przez 3 firmy w Ameryce Północnej, Europie i Azji, przynosząc zamówienia do ponad 1 mld euro. System odtwarza trójwymiarowy obraz otoczenia pojazdu za pomocą chmury punktów o unikalnej i jedynej w swoim rodzaju rozdzielczości dla systemów samochodowych.

W miarę jak samochody stają się bardziej autonomiczne i połączone z globalną siecią, architektura pojazdów ewoluuje, wprowadzając w nich więcej czujników i oprogramowania. Valeo opracowuje innowacyjne i wydajne kontrolery domen zarówno do automatyzacji jak i automatyzacji jazdy. Ponieważ wielu chińskich producentów OEM wspiera łączenie ADAS i systemów informacyjno-rozrywkowych w jednym kontrolerze domeny, Valeo pracuje nad pierwszym standardowym rozwiązaniem, które zostanie wprowadzone do produkcji w 2024 roku. To ekonomiczne rozwiązanie dla pojazdów L2 będzie zgodne z regulacjami GSR i NCAP.

Nowe podejście do inteligentnego wnętrza

Valeo na nowo odkrywa życie na pokładzie, oferując nowy poziom komfortu, bezpieczeństwa i ekscytujących wrażeń. Dzięki swojej wiedzy w zakresie systemów percepcji i sztucznej inteligencji, Valeo oferuje rozwiązania dla całego procesu projektowania wnętrz. Na targach Auto Shanghai 2023 zaprezentujemy technologie w zakresie dostępu (telefon jako klucz), monitoringu (wewnętrzny system Cocoon & Driver Monitoring System monitorowania wnętrza i  kierowcy) oraz interakcji (interaktywne powierzchnie imitujące drewno).
Na przykład system monitorowania kierowcy jest technologią ratującą życie, opartą na kamerze na podczerwień, która śledzi czujność kierowcy i wykrywa oznaki senności lub rozproszenia uwagi. Nasze algorytmy rozpoznawania twarzy oparte na sztucznej inteligencji zostały przeszkolone z wykorzystaniem danych pochodzących głównie od mieszkańców Chin w celu dokładnego wykrywania senności, rozproszenia i emocji wyrazu twarzy, aby zapewnić wysoką dokładność naszym chińskim klientom. Nasz system jest produkowany masowo w Chinach od 2019 roku i otrzymaliśmy wiele pozytywnych opinii od użytkowników końcowych.

Wszechobecne oświetlenie 

W miarę jak pojazdy stają się coraz bardziej elektryczne i autonomiczne, oświetlenie będzie odgrywać jeszcze ważniejszą rolę, zarówno wewnątrz, jak i wokół pojazdu, wspomagając jazdę, przesyłając sygnały oraz promując inteligentną technologię i personalizację.
Chiny wyznaczają trendy i są bardzo dynamicznym rynkiem, otwartym na nieograniczone możliwości oferowane przez Valeo w zakresie projektowania i komunikacji. Współpracujemy z chińskimi producentami OEM, aby ułatwić opracowywanie rozwiązań poprawiających widoczność dla ich platform dzięki naszym wysokowydajnym dynamicznym diodom OLED, zapewniającym swobodę projektowania, wysokiej jakości wykończenia, personalizację i pierwszorzędną komunikację.
Na swoim stoisku Valeo zaprezentuje systemy Valeo Lighting Experience i Digital Twin. Valeo opracowuje systemy sztucznej inteligencji w celu definiowania i wizualizacji holistycznego projektu w czasie rzeczywistym poprzez połączenie stylu, funkcjonalności i technologii. Te zaawansowane systemy przyspieszą wirtualny rozwój rozwiązań oświetleniowych, a wczesne prototypy pozwolą obniżyć koszty rozwoju. Rozwiązania te eliminują również problem starzenia się wyposażenia, oferując ulepszenia stylistyczne przez cały okres eksploatacji pojazdu. Nasza współpraca z Ningbo Swell umożliwia nam oferowanie najnowocześniejszych systemów sygnalizacyjnych, upraszczających lokalny rozwój i projektowanie.
Chiny przodują w rozwoju autonomicznej jazdy. Nasza oferta środków do czyszczenia czujników pomaga poprawić niezawodnośc zautomatyzowanych pojazdów, niezależnie od pogody i pory roku.
Wreszcie, oświetlenie wnętrza zostało na nowo wynalezione i rozszerzone na wszystkie powierzchnie, aby zapewnić pasażerom wciągające wrażenia. Może być używany do różnych celów, takich jak przekazywanie informacji nawigacyjnych, wizualizacja muzyki, tworzenie spersonalizowanej i relaksującej atmosfery itp. Efekt immersyjny jest możliwy dzięki zaangażowaniu wielu zmysłów, takich jak wzrok, dźwięk i dotyk.