ЛЕТ
Wybierz profil:
Serwisant
  • Dystrybutor
  • Kierowca

Firma Valeo zdobyła nagrodę GM's Supplier of the Year w konkursie ADAS

Firma Valeo, światowy lider w dziedzinie technologii wspomagania kierowcy, elektryfikacji, oświetlenia i wyposażenia kabiny, ogłosiła dzisiaj, że została wyróżniona przez General Motors jako Dostawca Roku w kategorii Zaawansowanych Systemów Wspomagania Kierowcy (ADAS).

ADAS dla każdego

Firma Valeo dysponuje szeroką wiedzą technologiczną i przemysłową w zakresie systemów ADAS, co umożliwia stworzenie bardzo wydajnych rozwiązań przy optymalnych kosztach. W ciągu ostatnich 30 lat firma sprzedała ponad 1,5 miliarda czujników ADAS i  planuje sprzedać ponad 3 miliardy czujników w ciągu najbliższych 5 lat. Pojazdy oferują większą funkcjonalność systemu ADAS, aby zapewnić bezpieczeństwo pasażerów i stopniowo utorować drogę do autonomicznej jazdy. Technologia ADAS obejmuje automatyczne hamowanie awaryjne w razie niebezpieczeństwa, monitorowanie czujności kierowcy, utrzymywanie pojazdu na właściwym pasie ruchu, automatyczne dostosowywanie prędkości i regulację oświetlenia.

Międzynarodowe rozwiązania

"Ta nagroda jest wyjątkowym kamieniem milowym w długoletniej współpracy Valeo z GM i jesteśmy zaszczyceni wyróżnieniem. Przyspieszenie technologii ADAS jest głównym celem dla Valeo, a dla GM uznanie nas w tej kategorii - to naprawdę wyjątkowe"- powiedział Jeffrey Shay, prezes Valeo North America.

Bezpieczenstwo i inteligencja

Valeo jest światowym liderem w dziedzinie wspomagania kierowcy, wyposażając jeden na trzy nowe samochody na świecie. Firma opracowuje oprogramowanie, najbardziej kompletny zestaw czujników (czujniki ultradźwiękowe, kamery, radary, LiDARS) i jednostek obliczeniowych (kontrolery domeny), które umożliwiają pojazdowi podejmowanie właściwych decyzji. Ostatecznie misją Valeo jest sprawienie, by mobilność stała się czystsza, bezpieczniejsza i inteligentniejsza.