ЛЕТ
Wybierz profil:
Serwisant
  • Dystrybutor
  • Kierowca

Valeo wprowadza na rynek Valeo Canopy™

Valeo Canopy
Firma Valeo wprowadza na rynek Valeo Canopy ™, pierwsze pióro wycieraczki zaprojektowane w celu zmniejszenia emisji CO2 o 61% w porównaniu z piórem wycieraczki Valeo reprezentatywnym dla większości piór wycieraczek dostępnych na rynku europejskim(*)

Valeo wprowadza na rynek Valeo CanopyTM, pierwsze pióro wycieraczki zaprojektowane w celu zmniejszenia emisji CO2

W ramach planu Valeo CAP 50, mającego na celu zmniejszenie śladu węglowego całego łańcucha dostaw, Valeo Service, podmiot Valeo zajmujący się działalnością posprzedażną, zobowiązał się do stopniowego zmniejszania jej wpływu na środowisko naturalne. Ponadto, wspiera swoich partnerów zawodowych w sektorze motoryzacyjnym w ich wysiłkach na rzecz bardziej zrównoważonego rozwoju rynku części zamiennych.


Firma Valeo wprowadza na rynek Valeo CanopyTM, pierwsze pióro wycieraczki zaprojektowane w celu zmniejszenia emisji CO2 o 61% w porównaniu z piórem wycieraczki Valeo reprezentatywnym dla większości piór wycieraczek dostępnych na rynku europejskim(*). Wyniki zweryfikowane przez Bureau Veritas, niezależną organizację.

Pióro wycieraczki Valeo CanopyTM jest wykonane w ponad 80% z naturalnych, odnawialnych lub pochodzących z recyklingu materiałów, takich jak cukier trzcinowy, oleje roślinne lub sadza z opon pochodzących z recyklingu.

Valeo CanopyZwiększony udział materiałów pochodzących z recyklingu jest stosowany także w innych komponentach wycieraczek Valeo CanopyTM, z maksymalnie 15% stali pochodzącej z recyklingu w konstrukcjach metalowych i do 50% tworzywa sztucznego w zaciskach końcowych.


Valeo nie zatrzymuje się na tym; Valeo Canopy™ są dostępne w opakowaniach wykonanych w 100% z kartonu, w pełni nadających się do recyklingu i drukowanych przy użyciu farb wodnych niezawierających rozpuszczalników.

Valeo Canopy


Oprócz tego działania w zakresie Valeo Canopy™, firma Valeo zobowiązała się do wyeliminowania opakowań jednorazowych z tworzyw sztucznych ze wszystkich swoich asortymentów piór wycieraczek do końca 2024 r. w Europie, zastępując je bardziej zrównoważonymi rozwiązaniami kartonowymi.

(*) Płaskie ostrze Valeo Canopy™, z konkretną gumą i zapakowane w kartonowe pudełko, umożliwia redukcję emisji CO2 o 61% w porównaniu do produktu Valeo Flat Blade, reprezentatywnego dla większości komercyjnych piór wycieraczek na rynku europejskim, produkowanych w Azji, z kauczukiem syntetycznym i sprzedawanych w opakowaniach z tworzywa sztucznego.

Wreszcie, dzięki Valeo Canopy™, Valeo promuje zarówno przemysł, jak i miejsca pracy w Europie, ponieważ jest produkowany w zakładzie Valeo w Issoire (Francja), z którego pochodzi większość wycieraczek Valeo na rynek europejski. Od ponad 10 lat strona jest szczególnie zaangażowana w plan efektywności energetycznej i certyfikowana "Zarządzanie energią" przez oznakowanie ISO 50001.

Valeo CanopyMarlène Carrias-Iked, wiceprezes ds. marketingu strategicznego, cyfryzacji i innowacji - Valeo Service: "W ramach programu "I Care 4 the Planet" Valeo wprowadza na rynek z Valeo CanopyTM, swoją pierwszą innowację na rynku wtórnym, która ma na celu znaczne zmniejszenie wpływu na środowisko. Oferta ta ta jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie konsumentów na zrównoważony rozwój. Wycieraczki przedniej szyby Valeo CanopyTM mają zostać wprowadzone do sprzedaży w Europie począwszy od tego lata, aby być przygotowanym na porę deszczową."

Dowiedz się więcej