ЛЕТ
Wybierz profil:
Serwisant
  • Dystrybutor
  • Kierowca

Przejrzysta przyszłość z Valeo Aquablade ™

Valeo AquaBlade
Odkryj wielokrotnie nagradzane pióra wycieraczek, które wykorzystują wodę, aby zapewnić najlepsze możliwe wrażenia z jazdy, utrzymując kierowców na drodze bezpieczniej niż kiedykolwiek.

Nie tylko guma i metal... woda też

Pióra wycieraczek to niezbędny komponent każdego pojazdu, spełniają bardzo ważną rolę i zapewniające kierowcy maksymalną widoczność na drodze. Dobra widoczność =  bezpieczna jazda.

Często lekceważone, do momentu kiedy jest już za późno, pióra wycieraczek mogą być czymś więcej niż tylko komponentami z gumy i metalu. Dzięki Valeo, francuskiemu liderowi branży motoryzacyjnej, wilgoć stała się sojusznikiem, pomagając kierowcom widzieć drogę wyraźniej niż kiedykolwiek, bez względu na pogodę.

 

Historia Valeo AquaBlade® . . . 

Wprowadzone na rynek w 2012 r., Valeo AquaBlade® były opatentowaną innowacją, która stanowiła przełom w procesie wycierania szyb.

W ramach asortymentu Silencio i SWF, Valeo AquaBlade® wykorzystuje płaskie pióro z małymi otworami wyciętymi laserowo, które umożliwiają rozprowadzenie płynu z podkładki na całej długości pióra. 

Dla porównania, inne wycieraczki opierają się na dyszach natryskowych, które znajdują się pod maską lub są zainstalowane na ramieniu wycieraczki. Zalety Valeo AquaBlade® są:

  • Koniec z strugami płynu czyszczącego
  • Lepsza widoczność i tym samym komfort dla kierowcy
  • Większy obszar czyszczenia, w tym kamery górnej szyby przedniej
  • Lepsza widoczność w nocy (redukuje odblaski i rozmycia)
  • Jakość czyszczenia zachowana przy każdej prędkości pojazdu i wiatru
  • Zapewnia szybszy czas reakcji kierowcy i mniejsze odległości hamowania

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Pozytywny wpływ Valeo AquabladeTM na czas reakcji kierowcy nie może być przeceniony. Po ponad 5500 testach w rzeczywistych warunkach jazdy, przeprowadzonych z Instytutem Fraunhofera IOSB, odkryto doskonałe wyniki.

Kierowcy korzystający z AquaBladeTM firmy Valeo zareagowali 315 milisekund wcześniej niż kierowcy korzystający z tradycyjnych dysz. Podczas gdy w środowisku miejskim (przy prędkości 50 km/h) zachowano drogę hamowania wynoszącą 4 metry, na autostradzie (przy prędkości 130 km/h) zachowano 11 metrów drogi hamowania. Takie odległości często decydują o uniknięciu niebezpiecznego incydentu.

 

Innowacje z przodu i z tyłu 

Sprzedawany na całym świecie, zarówno tradycyjnymi kanałami, jak i przez Internet, Valeo jest obecnie jedynym producentem na rynku, który oferuje oryginalną technologię Valeo AquaBlade’sTM we wszystkich swoich specyficznych wersjach: w tym wersję podgrzewaną, wycieraczkę tylną oraz różne wersje mocowanie ramienia.

W północnej Europie podgrzewana wersja stanowi główną część parku pojazdów wyposażonego w Valeo AquaBladeTM, dzięki swojej doskonałej wydajności w trudnych warunkach pogodowych.

 

Bezpieczna przyszłość


Oferując szeroką gamę ponad 20 referencji z rynku OE, Valeo AquaBladeTM pokrywa cały park pojazdów, który będzie dynamicznie rósł w ciągu najbliższych kilku lat.

Nagrodzona tytułem “PACE” technologia Valeo AquaBladeTMsTM PACE będzie się rozwijać, dzięki czemu przyszłość stanie się bardziej przejrzysta i bezpieczniejsza dla wszystkich.

 

 

 

Doceniamy twoje zainteresowanie
proszę potwierdź swój adres E-mail