ЛЕТ
Wybierz profil:
Serwisant
  • Dystrybutor
  • Kierowca

Rozrusznik

Rozrusznik

Valeo jest pionierem innowacji dzięki ponad 100-letniemu doświadczeniu w produkcji maszyn wirujących, począwszy od konwencjonalnych rozruszników, a skończywszy na kompaktowych i wzmocnionych rozrusznikach najnowszej generacji. Nowa gama rozruszników Valeo oznacza jakość oraz wysoki standard wydajności, co przekłada się na zadowolenie klientów sektora premium. Niezawodność, bezpieczeństwo oraz najwyższa jakość nowych produktów są efektem nieustających innowacji oraz wypełniania kryteriów testowych odnośnie najwyższej jakości. Dzięki swojej mocnej pozycji na rynku części oryginalnych, Valeo może w krótkim czasie zaoferować rozruszniki dla najnowszych modeli pojazdów, takich jak Peugeot 208, Renault Clio IV oraz Volkswagen Golf VII.

 

Dążąc do zagwarantowania wydajności i niezawodności nowych rozruszników, w firmie Valeo przeprowadza się testy prędkości, temperatury oraz pomiary elektryczne w czasie prawie 40 000 cykli. Ponadto, aby spełnić najbardziej wymagające oczekiwania producentów pojazdów, produkowane urządzenia poddaje się testom w ekstremalnych warunkach, jak na przykład, badaniom działania rozpylanej soli, testom wstrząsów termicznych i wibracji, aż do ich zniszczenia. Valeo może zaspokoić wszystkie potrzeby rynku dzięki swojej rozbudowanej gamie innowacji technologicznych - cewki indukcyjne z magnesem stałym i wysuwanym, przekładnice redukcyjne, amortyzatory, rozruszniki bez kół zębatych do zastosowań w silnikach diesla - to tylko kilka przykładów rozwiązań technicznych opracowywanych zgodnie z wymogami odnośnie stosownych aplikacji.

 

Najnowsza generacja rozruszników, takich jak TS oraz TSC, zapewnia wyższą moc i efektywność, przy bardziej kompaktowej budowie odróżniającej aktualne modele od ich poprzedników. Pozwala to na łatwiejszą integrację ze środowiskiem silnika, bez pogorszenia wydajności. Ta technologia ma zastosowanie w modelach Ford, PSA, Volkswagen lub Renault-Nissan. Dzięki swojemu asortymentowi liczącemu ponad 800 referencji, oferta Valeo Premium Standard Exchange prezentuje rozruszniki dla wszystkich zastosowań, zarówno na rynku europejskim, jak i azjatyckim. Mocna obecność firmy Valeo na rynku części oryginalnych OE oraz jej silne wyczulenie na trendy panujące na rynku, pozwalają na dostarczanie rynkom wtórnym Standardowych Rozwiązań Zamiennych dla wszystkich rozruszników, które to rozwiązania pasują nawet do najświeższych propozycji, takich jak Volkswagen Golf VII, Audi A3 lub Renault Clio IV.

 

30-letnie doświadczenie firmy Valeo w regeneracji części, powiązane z doświadczeniem producenta OE, przekłada się na specjalny, w pełni kontrolowany proces regeneracji rozruszników. Specjalny proces regeneracji umożliwia Valeo dostarczanie produktów spełniających najlepsze normy jakości.

 

Po odebraniu rozrusznika w postaci rdzenia, element ów zostaje wysłany do specjalnego działu produkcyjnego, aby zostać tam poddanym różnorodnym czynnościom składającym się na proces regeneracji.

  1. Po zdemontowaniu wszystkie komponenty są poddawane kąpieli oraz przedmuchaniu.
  2. Każdy napęd z mechanizmem zębatkowym jest kontrolowany oraz w miarę możliwości wymieniany na nowy, zabezpieczony oryginalnym smarem. Zużyte komponenty są automatycznie wymieniane. Regeneracja wsporników może zostać dokonana, jeśli komponent wykracza poza zakres tolerancji. Valeo może zagwarantować zgodność projektową i montażową dzięki oryginalnym schematom technicznym.
  3. Specjalne stanowiska testowe, pozwalające na przeprowadzenie symulacji fazy zapłonu, są wykorzystywane na potrzeby przeprowadzenia inspekcji solenoidu.
  4. Jeśli to konieczne należy wymienić komutatory twornika, celem przywrócenia oryginalnej efektywności układu elektrycznego.
  5. Valeo może wymienić lub namagnesować magnesy za pomocą pewnych specjalnych metod, co ma na celu zwiększenie ich wytrzymałości. Przed ostatecznym malowaniem, wszystkie zregenerowane komponenty należy złożyć w jedną całość, a każdy gotowy produkt jest poddawany testom na stanowisku testów mechanicznych (pomiary prędkości oraz temperatury, testy w warunkach nadmiernego naprężenia lub badania destrukcyjne).

 

Podczas całego procesu nieustannie przestrzega się norm OE. Stanowiska testowe OE oraz narzędzia pomiarowe wykorzystuje się na potrzeby walidacji części w ponad 40 punktach kontrolnych. Po zmontowaniu, wszystkie (100%) części są poddawane powtórnym testom w tych samych warunkach, zanim zostaną one opatrzone etykietami i umieszczone w opakowaniach. Wszystkie regenerowane rozruszniki Valeo są w 100% pozbawione azbestu.