ЛЕТ
Wybierz profil:
Serwisant
  • Dystrybutor
  • Kierowca

Zrównoważone podejście do bardziej zrównoważonego rynku wtórnego

I Care 4 The Planet
"I Care 4 The Planet" to nowa zrównoważona strategia Valeo mająca na celu zapewnienie, aby rynek części zamiennych dla przemysłu motoryzacyjnego był jak najbardziej przyjazny dla środowiska i przystępny cenowo.

I Care 4 The Planet

W obliczu wyzwań związanych ze zmianą klimatu i zmniejszeniem siły nabywczej kierowców, firma Valeo jest bardziej niż kiedykolwiek zaangażowana we wspieranie specjalistów z branży motoryzacyjnej na rynku wtórnym w ich dążeniu do tego, aby wymagana transformacja mobilności była przyjazna dla środowiska i przystępna cenowo.

Mając to na uwadze, Valeo Service wprowadziło w życie wieloaspektowe podejście, zatytułowane I Care 4 the Planet.

Inicjatywy te obejmują trzy obszary działalności: ofertę produktową (obejmującą więcej i bardziej zróżnicowanych odnowionych części samochodowych), opakowania bardziej przyjazne dla środowiska oraz logistykę opracowaną w celu ograniczenia odległości dostaw.

Remanufacturing to świetny krok naprzód

Ważnym czynnikiem w zmniejszaniu wpływu motoryzacyjnego rynku wtórnego na środowisko jest stworzenie bardziej zrównoważonego asortymentu produktów. Pozostałości produktu wykorzystują średnio 80% materiału, a zgodnie z analizą cyklu życia redukują ślad węglowy średnio o 50-80% w porównaniu z nowym produktem.

Zgodnie z celem osiągnięcia neutralności emisyjnej do 2050 r., Valeo Service zintensyfikowało swoje wysiłki w sektorze Reman. Od listopada 2022 roku Valeo Service ma 8186 referencji w swoim europejskim portfolio i w 2023 roku będzie kontynuować wprowadzanie ponad 500 referencji na istniejące rodziny produktów. Ponadto na rynek zostaną wprowadzone nowe i bardziej techniczne rodziny produktów, w tym elektroniczny kompresor, napęd elektroniczny i przekładania hydrokinetyczna, które będą funkcjonować obok tradycyjnych kategorii produktów, takich jak sprzęgła, rozruszniki i alternatory oraz sprężarki.

Upowszechnianie informacji

Samo uruchamianie nowych odniesień oczywiście nie wystarczy.

W 2022 r., we współpracy z partnerami, Valeo Service wykorzystało szkolenia online, aby z powodzeniem szkolić ponad 100 000 specjalistów z branży motoryzacyjnej. "Sesje te obejmowały zagadnienia czystej elektryfikacji , produkty związane z EV  oraz Reman. 

Co więcej, dzięki digitalowemu narzędziu "Truck Clutch Kit Finder" serwis Valeo ułatwił identyfikację alternatywy Reman dla każdego zestawu sprzęgieł do samochodów ciężarowych. Frost & Sullivan przyznał mu w 2022 roku tytuł European New Product Innovation.

Packaged 4 the Future

Kolejnym obszarem zainteresowania I Care 4 The Planet jest eliminacja tworzyw sztucznych i zmniejszenie zużycia tuszu w opakowaniach. Wysiłki te idą w parze ze wzrostem wykorzystania materiałów poddanych recyklingowi, wykorzystaniem materiałów ulegających biodegradacji i oczywiście zmniejszeniem ilości stosowanych opakowań.
 

Logistyka

Ostatnim obszarem I Care 4 The Planet jest logistyka. Logistyka odgrywa oczywiście ważną rolę w zapewnieniu terminowego i opłacalnego docierania towarów i usług do klientów. Ale nowoczesny system logistyczny musi również uwzględniać środowisko.

Po pierwsze, Valeo Service przywiązuje dużą wagę do produkcji możliwie jak najbliżej rynków, na których produkty są dystrybuowane. Ponadto Valeo Service rozważa zmniejszenie emisji dwutlenku węgla poprzez rozwój bezpośrednich dostaw do klientów. Podejście to jest uzupełniane przez wspieranie stowarzyszenia Reforest Action: Valeo Service sadzi drzewo dla każdej tony dostawy bezpośredniej, pomagając stworzyć korzystny przepływ dystrybucji logistycznej.

Valeo Servicing planuje także zoptymalizować wskaźnik wypełnienia transportem poprzez konsolidację przesyłek i poprawę możliwości układania produktów w stosy. Wszystko to znacznie zmniejszy emisję ton CO2.

Wszędzie tam, gdzie znajduje się logo I Care 4 The Planet, specjaliści z rynku wtórnego mogą być pewni, że pracują z produktami, które stawiają środowisko na pierwszym miejscu.