ЛЕТ
Wybierz profil:
Serwisant
  • Dystrybutor
  • Kierowca

Valeo wprowadza na rynek Everguard™ , pióro wycieraczki nowej generacji

Widoczność, trwałość, ruch: odkryj zalety silikonowych wycieraczek.

Okno na świat Ostrza

wycieraczek są niezbędną funkcją bezpieczeństwa dla każdego pojazdu. Przy złej pogodzie pomagają poprawić widoczność, usuwając deszcz, śnieg, kurz i lód. W rzeczywistości mówi się, że 20% wypadków może wiązać się z niesprzyjającymi warunkami pogodowymi. Niezależnie od tego, czy chodzi o poranną pracę, wycieczkę rodzinną czy przejazd ciężarówką przez kontynent, wszyscy kierowcy wymagają takiego samego poziomu bezpieczeństwa. W tym miejscu do gry wchodzi nowa silikonowa wycieraczka Valeo EverguardTM.

Gdzie inni nie mogą, silikon może 

Zasilany technologią silikonową, Valeo EverguardTM jest częścią nowej generacji innowacyjnych piór wycieraczek. 

Kauczuk silikonowy jest syntetycznym polimerem wykonanym głównie z krzemowych pierwiastków chemicznych, a także tlenu, wodoru i węgla. Posiada szeroki zakres właściwości, które obejmują odporność na ekstremalne temperatury i elementy atmosferyczne (UV, ozon), obojętność materiału, dużą elastyczność i hydrofobię. Ze względu na te unikalne cechy, krzem jest stosowany w różnych branżach, w tym w przemyśle lotniczym, budowlanym i oczywiście w przemyśle motoryzacyjnym.

W Japonii około 40% pojazdów używa teraz wodoodpornych szyb przednich, dzięki silikonowym piórom wycieraczek (i / lub specjalnej obróbce). W USA pierwsze silikonowe pióro wycieraczki zostało wprowadzone zaledwie kilka lat temu i większość graczy rynkowych proponuje teraz opcję silikonową oprócz klasycznego płaskiego ostrza. Nadszedł czas, aby silikonowe wycieraczki zaczęły się rozprzestrzeniać w Europie, a Valeo jest idealnym partnerem, który towarzyszy tej ewolucji dzięki długiej i sprawdzonej wiedzy specjalistycznej w Azji i USA.

Valeo EverguardTM idzie o krok dalej 

Silikonowe pióra wycieraczek Valeo EverguardTM mają na celu innowację i zdobycie gruntu na trzech ważnych frontach, gdzie inne standardowe wycieraczki mogą zawieść: WIDOCZNOŚĆ, TRWAŁOŚĆ, RUCH.

Jak każdy wie, lepsza widoczność to bezpieczniejsza jazda. Dlatego wybraliśmy zaawansowaną gumę Silicone Technology, która nakłada hydrofobową folię przeciwdeszczową na przednią szybę. Po pięciu minutach pracy bez wody (przy niskiej prędkości), hydrofobowy film wchodzi w życie. Skutkuje to tym, że przednia szyba nie jest już pokryta rzeką rozpraszających kropli deszczu, ale zamiast tego kulistymi kroplami wody podobnymi do koralików, które są łatwo usuwane przez powietrze - podczas jazdy powyżej 50 km/h - lub wycieraczki.

Najlepsze rzeczy nigdy nie trwają długo? Niekoniecznie. Drugim przełomem jest to, że materiał silikonowy jest niezwykle odporny na ciepło, zimno, ozon i promienie UV, które są głównymi przyczynami psucia się gumy. W rezultacie pióra wycieraczek Valeo EverguardTM działają dwa razy dłużej niż standardowe pióra i nie pękają ani nie ulegają deformacji w ekstremalnych warunkach.

Wreszcie, silikonowe pióra wycieraczek działają znacznie płynniej i przyjemniej niż klasyczne pióra wycieraczek. Ze względu na dużą elastyczność materiału i specjalną powłokę zaprojektowaną przez firmę Valeo ostrza EverguardTM łatwo i cicho przesuwają się po przedniej szybie. Masz komfort, którego potrzebujesz, aby pozostać skoncentrowanym i cieszyć się z drogi.

Wymazywanie przeszłości

Nowe silikonowe pióra wycieraczek EverguardTM zostały wprowadzone na rynek we wrześniu 2022 r. w Europie i są teraz dostępne na większości platform e-commerce. Ostrza silikonowe EverguardTM są produkowane w cenie około 70,00 € za zestaw dwóch wycieraczek, aby wytrzymać dwa razy dłużej niż standardowe ostrza gumowe i są uprawnione do korzystania z bezpieczeństwa kierowców, których pragną podczas jazdy...!

 

Dowiedz się więcej