ЛЕТ
Wybierz profil:
Serwisant
  • Dystrybutor
  • Kierowca

Valeo otrzymuje dwie nagrody za technologię LiDAR

Valeo otrzymuje dwie nagrody za technologię LiDAR
Nagroda SAFETYBEST Award 2023 i nagroda ICA Summit Award 2023 za technologię LiDAR firmy Valeo

Najlepsza w swojej klasie technologia LiDAR firmy Valeo otrzymuje dwie nowe nagrody

Technologia LiDAR firmy Valeo otrzymała nagrodę SAFETYBEST Award 2023 podczas Gali AUTOBEST w dniu 11 maja 2023 r. oraz nagrodę ICA Summit Award 2023 w kategorii "Automotive Sensor Hardware Solution of the Year" w dniu 15 maja 2023 r. Firma Valeo jest pierwszą firmą, która otrzymała nagrodę SAFETYBEST Award, co świadczy o rosnącej roli dostawców w stymulowaniu innowacji w przemyśle motoryzacyjnym. Te dwie nagrody za LiDAR potwierdzają wiodącą rolę technologiczną Valeo i są przyznawane po Pace Award w 2018 r. oraz Frost & Sullivan Market Leader Award w 2022 r.

Zdolność Valeo do realizacji swoich obietnic jest również doceniana przez naszych klientów na całym świecie. W marcu 2023 ogłosiliśmy zamówienia najnowszej generacji LiDAR - SCALA 3 za okres 18 miesięcy o wartości ponad 1 mld euro. Valeo, światowy lider w dziedzinie zaawansowanych systemów wspomagania kierowcy (ADAS), jest wiodącą firmą w produkcji czujników LiDAR i oprogramowania percepcyjnego na skalę przemysłową do autonomicznej jazdy poziomu 3.

Clément Nouvel, Valeo CTO LiDAR wyjaśnia "Technologia LiDAR firmy Valeo jest wynikiem ponad 10 lat rozwoju i jest produkowana od ponad 5 lat. Jest ona już stosowana w pojazdach na całym świecie i przyczynia się do bezpieczeństwa użytkowników dróg, a także do rozwoju zautomatyzowanej mobilności. Jesteśmy dumni, że otrzymaliśmy te nowe nagrody, które potwierdzają nasze zaangażowanie w dostarczanie klientom najlepszych technologii i przyczynianie się do bardziej ekologicznej i bezpiecznej mobilności na całym świecie."

Valeo SCALA 1 i 2 urzeczywistniły warunkową autonomiczną jazdę w korkach. SCALA 3 znacznie zwiększyła obszar działania - a tym samym wartość klienta - pojazdów prywatnych dzięki szerszemu zakresowi użytkowania i obsłudze większej prędkości. Firma Valeo jest również liderem w dziedzinie sprzętu do robotaksji, ponieważ SCALA 3 umożliwia naszym klientom realizację robotaksówki na dużą skalę, wykorzystując sprawdzoną, najlepszą w swojej klasie technologię w produkcji masowej.


Oprócz funkcji sprzętowych, SCALA 3 oferuje pakiet modułów programowych, w tym percepcję i algorytmy oparte na sztucznej inteligencji. Funkcje LiDAR gwarantują niezrównane bezpieczeństwo i niezawodność dzięki wykrywaniu blokady, wykrywaniu deszczu, kalibracji online lub wykrywaniu niewspółosiowości. Technologia ta pozwala identyfikować przedmioty - takie jak opona - pozostawione na nieoświetlonej czarnej asfaltowej drodze ponad 150 metrów przed sobą, których ani kierowca, ani kamery, ani radary nie są w stanie niezawodnie wykryć. W końcu identyfikuje, klasyfikuje i śledzi przedmioty, dając systemowi fuzji samochodu pełne mapowanie 3D wokół samochodu, a w końcu umożliwiając autonomiczną jazdę. Te moduły oprogramowania można łatwo osadzić na głównych platformach SoC i uruchamiać na dedykowanych ECU lub kontrolerach domeny.

Doceniamy twoje zainteresowanie
proszę potwierdź swój adres E-mail