ЛЕТ
Wybierz profil:
Serwisant
  • Dystrybutor
  • Kierowca

Valeo obchodzi 100 lat w Paryżu

Valeo Świętuje 100 Lat!
W 2023 roku Valeo obchodzi swoje stulecie. Valeo rozpoczęło swoją skromną działalność jako mały warsztat na peryferiach Paryża, a obecnie jest światowym liderem w przemyśle motoryzacyjnym.

Valeo Świętuje 100 Lat! 

Niesamowita rocznica

W dniu 23 maja 2023 r., w towarzystwie klientów, partnerów, akcjonariuszy i przyjaciół, Valeo obchodziło 100-lecie swojego istnienia w Atelier des Lumières,  muzeum sztuki cyfrowej w Paryżu.

Valeo, będąc pionierem i innowatorem w produkcji najnowszych technologii dla przemysłu motoryzacyjnego świętowało swoje stulecie przy wykorzystaniu najnowocześniejszej technologii, zapewniającej pokazy świetlne, masowe projekcje na podłogach i ścianach oraz dynamiczną interakcję kolorów i dźwięku.
 
"Powstałe w skromnym warsztacie w regionie paryskim z inicjatywy garstki ekspertów mechaników, Valeo jest obecnie, 100 lat później, globalną firmą zatrudniającą prawie 110 000 pracowników w 29 krajach, i liderem technologicznym i przemysłowym w każdej z podstawowych działalności - układy napędowe, systemy termiczne, systemy  wspomagania jazdy oraz systemy widoczności."
- Christophe Périllat, dyrektor generalny Valeo

Czym wyróżnia się Valeo?

W trakcie swojego istnienia Valeo konsekwentnie zmienia się w znaczącego i niezbędnego uczestnika trwającej rewolucji mobilności, mającej na celu służyć jak najszerszemu gronu ludzi.
 
Od pionierskich okładzin hamulcowych po wprowadzenie pierwszego na świecie seryjnie produkowanego samochodu LiDAR, Valeo nadal wnosi nieoceniony wkład w swoją dziedzinę i odgrywa bezpośrednią rolę w kształtowaniu istotnych etapów rozwoju przemysłu.
 
Biorąc pod uwagę dzisiejszy klimat, Valeo szczyci się również tym, że przyczynia się do pozytywnego przełomu w walce z globalnym ociepleniem dzięki zrównoważonym strategiom. Poprzez zrównoważony rozwój, zwiększanie bezpieczeństwa i stymulowanie innowacji Valeo stara się pozostać wiernym zasadniczej istocie swojej misji.
 
"Wiem, że następne 100 lat będzie dla Valeo tak samo bogate i ekscytujące jak ostatnie 100 lat. Już teraz czekamy na kolejne rozdziały tej pięknej historii." - Christophe Périllat, dyrektor generalny Valeo


Na zdjęciu, wraz z zespołem kierowniczym Valeo Services, kilku głównych klientów Valeo: Christophe BOUTEMY - PHE, Jacques GREIVELDINGER - Smovengo, Holger HELLMICH - Groupauto International, Fotios KATSARDIS - TEMOT, Varun LAROYIA - LKQ, Jérôme PRINCET - Zeplug, François TABUTEAU - Smovengo Manuel VAN ROYEN - AD International.