ЛЕТ
Wybierz profil:
Serwisant
  • Dystrybutor
  • Kierowca

Technologia ADAS: czujniki parkowania Valeo

Czujnik ultradźwiękowy i pierścień wyłączający systemu wspomagania parkowania Valeo
Technologia ADAS w coraz większy sposób wpływa na przyjemność, jaką daje jazda samochodem.

 

Czujniki parkowania Valeo: ważny element technologii ADASZ każdym rokiem technologia ADAS (zaawansowane systemy wspomagania kierowcy) staje się coraz bardziej wydajna i nieodłącznie związana z przyjemną jazdą. Niezależnie od tego, czy chodzi o system ostrzegania przed kolizją (FCW), automatyczne systemy parkowania (wykorzystujące czujniki Valeo), systemy 360 vue (wspomagające parkowanie i manewrowanie z bardzo małą prędkością), czy też systemy ostrzegania przed niezamierzoną zmianą pasa ruchu (LDW), prowadzenie samochodu w dzisiejszych czasach nie jest tym samym, czym było dwadzieścia lat temu. Co więcej, wrażenia z jazdy dzisiaj nie będą takie same jak za kilka lat.

 

ADAS to rozwijający się rynek - oczekuje się, że do roku 2025 75% nowych samochodów będzie wyposażonych w kamery tylne/surround i czujniki ultradźwiękowe, do roku 2025 100% nowych samochodów będzie miało przednią kamerę umieszczoną za przednią szybą, a do roku 2030 5% nowych samochodów będzie wyposażonych w przedni czujnik LiDAR (technologia wykorzystywana do opracowywania autonomicznych samochodów).Silna pozycja Valeo na rynkuBiorąc pod uwagę znaczenie technologii ADAS, zarówno w teraźniejszości, jak i w przyszłości, firma Valeo zadbała o to, aby znaleźć się w czołówce, jeśli chodzi o dostarczanie technologii ADAS dla przemysłu motoryzacyjnego i obecnie może się poszczycić bardzo silną pozycją przemysłową w tym sektorze.

 

Valeo jest światowym liderem zarówno w dziedzinie systemów parkowania, jak i systemów wspomagania jazdy, z ponad 30-letnim doświadczeniem w produkcji na dużą skalę, 30 milionami systemów dostarczanych każdego roku i 30% nowych pojazdów korzystających z systemów ADAS produkowanych przez Valeo.

 

Ultradźwiękowe czujniki parkowaniaJednym z najważniejszych ze wszystkich zaawansowanych systemów wspomagania kierowcy są ultradźwiękowe czujniki parkowania. Te czujniki montuje się na zderzakach i po bokach pojazdu, aby umożliwić wykrywanie wszystkich przeszkód podczas parkowania z manualną lub automatyczną skrzynią biegów i podczas jazdy z małą prędkością, np. w miastach i w korkach.

 

Firma Valeo jest pionierem w dziedzinie ultradźwiękowego wspomagania parkowania od 1991 roku, ale w 2016 roku poczyniła jeszcze większe postępy, wprowadzając na rynek system Park4U® Remote. Park4U® Remote umożliwia parkowanie prostopadłe, jak i równoległe poprzez proste użycie smartfona. Wykorzystując niedrogie czujniki, system Park4U® Remote wykrywa i mierzy dostępne miejsca na poboczu drogi, a po zidentyfikowaniu odpowiedniego miejsca parkingowego, powiadamia kierowcę, a samochód parkuje sam.

 Ultradźwiękowe czujniki parkowania: rozwijający się rynek, gdzie liderem jest Valeo

 

Szacuje się, że w 2021 roku około 156 milionów pojazdów w Europie było wyposażonych w ultradźwiękowe czujniki parkowania, przy czym w każdym pojeździe znajdowało się ich 16. To oznacza, że do 2027 roku aż 60% pojazdów zostanie wyposażonych w technologię UPA. To szybko rozwijający się rynek. Co więcej, szacuje się, że roczny rynek UPA wyniesie 3,5 mln jednostek wymienionych tylko w 2021 roku w Europie.Valeo jest jednym z głównych producentów czujników parkowania na rynku z liczbą ponad 1,5 mld czujników wyprodukowanych do tej pory. Rynek UPA charakteryzuje duży potencjał w nadchodzących latach, ponieważ technologia ADAS staje się standardem branżowym zarówno dla producentów, jak i klientów.

 Czujniki ultradźwiękowe Valeo: mocna i standaryzowana oferta dla IAM

 

Standaryzowana oferta UPA firmy Valeo obejmuje już 1 uchwyt czujnika i 30 czujników. Czujniki nadające się do malowania wraz z zastosowaniem znormalizowanego sprzętu i oprogramowania czujników, pozwalają na zracjonalizowanie oferty, przy równoczesnym pokryciu szerokiej liczby producentów i modeli samochodów. Dotychczasowa oferta była kompatybilna z 50 producentami samochodów i 210 modelami począwszy od 2007 roku aż do dnia dzisiejszego. Zaletą jest również posiadanie w 100% oryginalnych i własnych produktów, a także standaryzacja oraz łatwość wyboru i magazynowania.

 

W maju 2022 roku firma Valeo udostępniła jeszcze więcej numerów katalogowych produktów na rynek ADAS, wprowadzając do dystrybucji 16 nowych numerów części, które obejmą kolejne 6 milionów pojazdów w Europie, 6 producentów samochodów i 36 modeli samochodów.

 

Łączna liczba 46 numerów katalogowych sprawia, że Valeo oferuje jedną z najszerszych gam OE czujników parkowania dla niezależnego rynku wtórnego, obejmującą 56 producentów samochodów i 246 modeli.

 

Na niezależnym rynku wtórnym, który stale się rozwija, Valeo ma zamiar sprostać wszystkim wymaganiom.

 

Dowiedz się więcej

 

Doceniamy twoje zainteresowanie
proszę potwierdź swój adres E-mail