ЛЕТ
Wybierz profil:
Serwisant
  • Dystrybutor
  • Kierowca

Pojazdy elektryczne: Valeo wkracza w przyszłość

Valeo jest światowym liderem w dziedzinie elektryfikacji pojazdów (30 milionów samochodów elektryfikowanych rocznie), zapewniając w ten sposób doskonałą odpowiedź na obecne zagadnienia dotyczące ochrony środowiska i nowych przepisów prawnych.

 

W pierwszym kwartale 2021 roku światowa sprzedaż samochodów elektrycznych wzrosła o 140%

 

Według Międzynarodowej Agencji Energii światowa sprzedaż samochodów elektrycznych pozostawała bardzo wysoka w pierwszym kwartale 2021 roku, po dziesięciu latach szybkiego wzrostu. W 2020 roku liczba samochodów elektrycznych na całym świecie osiągnęła już poziom 10 milionów, co oznacza wzrost o 43% w porównaniu z 2019 rokiem.  Oczekuje się, że w nadchodzących latach sprzedaż pojazdów elektrycznych będzie podążać za tym trendem. Valeo szacuje obecnie, że do 2030 roku 70% nowych pojazdów będzie miało napęd hybrydowy lub elektryczny.

W ankiecie przeprowadzonej w czerwcu tego roku firma Valeo zwróciła się do użytkowników końcowych z pytaniem, czy zamierzają w najbliższej przyszłości przejść na mobilność elektryczną. Spośród 1700 respondentów 7% zadeklarowało, że już to zrobiło, a 66% rozważa taką decyzję. Przemiana właśnie następuje.Źródło: Ankieta LinkedIn utworzona przez Valeo, czerwiec 2021 r.

 

Elektryfikacja pojazdów – strategiczny, ekologiczny wybór dla Valeo

 

Firma Valeo ugruntowała swoją pozycję światowego lidera w dziedzinie elektryfikacji pojazdów. Grupa wytwarza rocznie 30 milionów urządzeń elektrycznych, potwierdzając w ten sposób swoje umiejętności w zakresie produkcji systemów elektrycznych, a także skutecznie reagując na obecne zagadnienia dotyczące ochrony środowiska i nowych przepisów prawnych.

W firmie Valeo ekologia jest rzeczywistością już dziś: Valeo zajmuje pierwsze miejsce na światowych rynkach w zakresie produkcji silników elektrycznych 48 V – ta oszczędna pod względem kosztów technologia elektryfikacji pojazdów będzie do roku 2030 stanowić 30% światowego rynku motoryzacyjnego. Jeśli chodzi o rozwiązania wysokonapięciowe, w latach 2019–2022 firma Valeo wyposażała dwie trzecie samochodów.

 

Nowe rozwiązania elektryczne w portfolio Valeo na rynku wtórnym

System iBSG 48 V na rynku wtórnym dla specjalistów w dziedzinie napraw samochodowych

System iBSG (Integrated Belt Starter Generator) 48 V to wszechstronne i niedrogie rozwiązanie, które sprawia, że elektryfikacja pojazdów staje się bardziej dostępna. Dzięki opracowaniu systemu iBSG 48 V firma Valeo z powodzeniem sprostała wyzwaniu dotyczącemu zwiększenia wydajności pojazdów napędzanych silnikami spalinowymi przy jednoczesnym zmniejszeniu ich zużycia paliwa.

W ramach wyłącznej oferty na rynku wtórnym w portfolio firmy jest obecnie dostępnych 15 produktów iBSG 48 V, a w nadchodzących miesiącach i latach asortyment ten będzie nadal rozszerzany

 

Nowe klocki hamulcowe do pojazdów elektrycznych dołączają do linii produktów Valeo

Pod koniec 2021 roku firma Valeo wprowadzi do swojej gamy asortymentowej szeroki wybór klocków hamulcowych do samochodów elektrycznych i hybrydowych, obejmujący ponad 200 artykułów zapewniającym wydajność, trwałość i komfort. Będą one początkowo dostępne na rynku europejskim, a następnie zostaną udostępnione na całym świecie.

 

Elektryfikacja pojazdów mająca długotrwały wpływ na działalność na rynku wtórnym

 

Podczas corocznej konferencji Vision, która w tym roku została zorganizowana w marcu, Stowarzyszenie Dostawców Motoryzacyjnych na Rynku Wtórnym (AASA) przedstawiło analizę dotyczącą konsekwencji elektryfikacji pojazdów na rynku wtórnym w nadchodzących latach i dziesięcioleciach. Liczba pojazdów elektrycznych będzie wciąż rosnąć i wszystkie podmioty prowadzące działalność na tym rynku – od dostawców po warsztaty naprawcze – powinny przygotować się do tego w odpowiedni sposób. 

Valeo z pewnością już to robi, z dużym zaangażowaniem wspierając profesjonalistów z branży motoryzacyjnej w ramach tych wielkich przemian!