ЛЕТ
Wybierz profil:
Serwisant
  • Dystrybutor
  • Kierowca

Nagroda za innowacyjność dla Everguard

W dniu 23 marca 2023 r. firma Valeo otrzymała nagrodę za innowacyjność w kategorii "Infrastruktura i Ulepszanie Pojazdów" od Sécurité routière - francuskiego krajowego organu ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego - za silikonowe wycieraczki Everguad™

Widoczność, trwałość i ruch

Eric Schuler, prezes Valeo Service, i Maurizio Martinelli, prezes Valeo Visibility, powiedzieli: "Jesteśmy bardzo zaszczyceni tą nagrodą, która jest wyrazem uznania dla wysiłków firmy Valeo na rzecz zapewnienia inteligentniejszych, bezpieczniejszych i bardziej ekologicznych technologii. Pióra wycieraczek są niezbędną funkcją bezpieczeństwa dla każdego pojazdu. Przy złej pogodzie pomagają poprawić widoczność, usuwając deszcz, śnieg, kurz i lód. Wiele wypadków wiąże się z niesprzyjającymi warunkami pogodowymi. Dzięki Everguard™, Valeo przyczyni się do bezpieczeństwa użytkowników dróg, oferując znaczną poprawę widoczności, trwałości i ruchu".

Hydrofobowe zabezpieczenie przeciwdeszczowe

Silikonowe pióra wycieraczek Everguard™ oferują nowy zakres wydajności.
Zaawansowana guma silikonowa nakłada hydrofobową folię przeciwdeszczową na szybę przednią. Po pięciu minutach pracy w warunkach suchych (przy niskiej prędkości) aktywuje się warstwa hydrofobowa. Skutkuje to tym, że przednia szyba nie jest już pokryta rzeką rozpraszających kropli deszczu, lecz kulistymi kroplami wody podobnymi do koralików, które łatwo usuwa się za pomocą wycieraczek lub po prostu za pomocą powietrza - podczas jazdy powyżej 50 km/h-

Oczekiwana długość życia

Drugim przełomem jest to, że materiał silikonowy jest niezwykle odporny na ciepło, zimno, ozon i promienie UV, które są głównymi przyczynami psucia się gumy. W rezultacie pióra wycieraczek Valeo Everguard™ działają dwa razy dłużej niż standardowe pióra i nie pękają ani nie ulegają deformacji w ekstremalnych warunkach.

Niezwykle ciche

Wreszcie, silikonowe pióra wycieraczek działają znacznie płynniej i przyjemniej niż klasyczne pióra wycieraczek. Ze względu na dużą elastyczność materiału i specjalny profil gumowy firmy Valeo pióra wycieraczek Everguard™ łatwo i cicho przesuwają się po przedniej szybie.
Silikonowe pióra wycieraczek Everguard™ firmy Valeo zostały wprowadzone na rynek europejski we wrześniu 2022 r. i są obecnie dostępne na większości platform handlu elektronicznego.

Doceniamy twoje zainteresowanie
proszę potwierdź swój adres E-mail