ЛЕТ
Wybierz profil:
Serwisant
  • Dystrybutor
  • Kierowca

Kontrola samochodu przed zimą

Kontrole samochodów przed zimą
Upewnienie się, że samochód jest gotowy na zimę jest ważnym zadaniem dla wszystkich kierowców, bez względu na ich doświadczenie.

Celem każdej podróży jest upewnienie się, że każdy dostaje się z punktu A do Z tak bezpiecznie, jak to możliwe. Aby kierowcy i ich rodziny byli bezpieczni na drodze, niezależnie od warunków pogodowych i pory dnia, Valeo zaleca następujące względy:

K jak klimatyzacji

W pełni funkcjonujący system klimatyzacji gwarantuje, że widoczność nigdy nie jest zagrożona. Odpowiednia temperatura w samochodzie jest również kluczem do komfortowej jazdy. Dzięki temu nie będziemy potrzebować grubej kurtki, która może utrudniać mobilność

B jak bateria

Jeśli nie można włączyć silnika raz dziennie przez kilka minut, ważne jest, aby przynajmniej uruchamiać silnik raz w tygodniu przez 20 do 30 minut i ładować obwód. Problemy z akumulatorami są przyczyną większej liczby zgłoszeń dotyczących awarii zimą niż cokolwiek innego.

Z jak zestaw samochodowy

Stworzenie zimowego zestawu samochodowego jest niezbędne. Poniżej kilka przydatnych rzeczy, o których należy pamiętać:

  • Żółta kurtka bezpieczeństwa

  • Odblaskowy trójkąt ostrzegawczy

  • Skrobaczka do szyb

  • Ładowarka do telefonu samochodowego

  • Koc

  • Okulary przeciwsłoneczne

Ś dla świateł

Powszechnie pomijanym, lecz ważnym aspektem bezpieczeństwa jest jakość oświetlenia pojazdu. Zawsze należy upewnić się, że reflektory i światła tylne są czyste. Światła można również sprawdzić w garażu, aby upewnić się, że nie będą one przyczyną wypadków.

R jak ropa

 

Często łatwo jest zapomnieć, że ropa naftowa jest tak samo ważna jak paliwo dla pełnego funkcjonowania pojazdu, nawet jeśli nie jest uzupełniana tak często. Za pomocą pałeczki można po prostu sprawdzić, czy i w jakiej ilości potrzebna jest większa ilość oleju. Ważne jest również zadbanie o to, aby nie przekroczyć wymaganej ilości.

 

Z jak zmęczenie

Zmęczenie pojawia się szybciej w zimie ze względu na potrzebę większej koncentracji podczas jazdy. Robiąc 20-minutową przerwę co dwie godziny, a tam, gdzie to możliwe, krótkie drzemki są kluczowe dla zapobiegania wypadkom.

O jak opony

Prawidłowe ustawieni bieżnika opony i ciśnienie powietrza nigdy nie są tak ważne jak w miesiącach zimowych. Dokładne wymagania pojazdu można znaleźć w instrukcji obsługi. 

Klocki hamulcowe i tarcze hamulcowe są również ważnymi częściami do sprawdzenia, ponieważ są bardziej podatne na uszkodzenia podczas jazdy w trudnych warunkach pogodowych.

W jak wycieraczki

Deszcz, lód, śnieg i sól drogowa są poważnymi przeszkodami w czyszczeniu szyby przedniej w ciemniejszych miesiącach roku, a najwyższej jakości pióra wycieraczek są najlepszym sposobem zwalczania takich zagrożeń. Zasadniczo zaleca się wymianę wycieraczek raz w roku, a zatem zdecydowanie najbardziej wskazanym czasem na to jest na chwilę przed nadejściem zimy.

Doceniamy twoje zainteresowanie
proszę potwierdź swój adres E-mail