ЛЕТ
Wybierz profil:
Serwisant
  • Dystrybutor
  • Kierowca

100 LAT MARKI VALEO SWF

Niemiecki specjalista w systemach wycieraczek, firma SWF, obchodzi w tym roku setne urodziny. Marka, która jest częścią Grupy Valeo od ponad 20 lat, do dziś dotrzymuje złożonej obietnicy jakości, oferując wycieraczki wyposażone w najbardziej innowacyjne rozwiązania technologiczne, dla producentów samochodów i niezależnych warsztatów.

Idealne dopasowanie do szyb przednich i tylnych, innowacyjne technologie i wyjątkowa trwałość: właśnie tym charakteryzuje się firma SWF, założona w Bietigheim w 1922 roku. Początkowo firma produkowała motocykle. W latach trzydziestych XX wieku firma przeniosła się do Feuerbach w pobliżu Stuttgartu, a teraz produkuje kierunkowskazy i wycieraczki dla przemysłu motoryzacyjnego pod nazwą "Spezial-Werkzeug-Fabrik Feuerbach GmbH" - w skrócie SWF. Oprócz wielu innych produktów, firma SWF wprowadziła na rynek pierwsze wycieraczki przeznaczone dla zakrzywionych szyb przednich.

Od lat pięćdziesiątych XX wieku SWF jest czołowym dostawcą dla niemieckiego przemysłu motoryzacyjnego, dostarczając licznym producentom samochodów i wyspecjalizowanym dealerom wskaźniki, kierunkowskazy i wycieraczki. W 1955 roku firma SWF, jako pierwszy niemiecki producent, wprowadziła na rynek system spryskiwaczy szyby przedniej, w który wyposażono wówczas około 80% wszystkich niemieckich samochodów osobowych. Ponadto, jako lider rynku firma SWF stale rozszerzała swoją ofertę produktową, opracowując specjalne wycieraczki do szyb samochodowych, pojazdów użytkowych i autobusów. Po tym, jak marka została sprzedana amerykańskiej firmie ITT w 1972 roku, Valeo ostatecznie przejęło innowacyjną i odnoszącą światowe sukcesy markę SWF w 1998 roku. Valeo kontynuowało produkcję szerokiej gamy wysokiej jakości produktów i nadal koncentrowało się na produkcji w Europie.

Wycieraczki płaskie klasy premium na rynku części zamiennych

Valeo wprowadziło również kolejne innowacje. Przykładowo, w 2017 roku Valeo wprowadziło na rynek części zamiennych linię SWF Connect. Linia ta składa się z 40 produktów, odpowiednich dla 90% wszystkich pojazdów z płaskimi wycieraczkami. Oferta obejmuje wysoce wydajne wycieraczki płaskie do szyb przednich i tylnych. Linia SWF Connect Upgrade umożliwia również konwersję typowych, zakrzywionych przednich wycieraczek na bardziej wydajne wycieraczki płaskie. Pióra wycieraczek linii Connect charakteryzują się wysoką wytrzymałością dzięki gumowej powłoce, ich asymetryczny spoiler bardzo skutecznie optymalizuje proces wycierania, a dzięki technologii wycieraczek płaskich nacisk wywierany na przednią szybę jest równomierny.

AquaBlade™ na wyłączność dla rynku niezależnego

Do najnowszych innowacji na rynku części zamiennych zalicza się również technologia SWF AquaBlade™. Ta opatentowana technologia rozprowadza płyn do spryskiwaczy bezpośrednio na przedniej szybie przez pióra wycieraczek, a nie przez dysze na masce. Dzięki temu nie tylko przednia szyba jest skuteczniej czyszczona, ale też pole widzenia kierowcy jest mniej osłabione, niezależnie od prędkości. Według niezależnego badania, wycieraczki przedniej szyby SWF AquaBlade™ zapewniają również większe bezpieczeństwo na drodze. Ponad milion pojazdów w Europie korzysta obecnie z tego niezwykle wydajnego rozwiązania, wprowadzonego na rynek w 2018 roku.

W tym roku, kolejne 70 modeli pojazdów zostało dodane do listy pojazdów kompatybilnych z pełną gamą wycieraczek SWF. Co więcej, technologia Aquablade™ jest dopuszczana do użytku w nowych modelach pojazdów każdego roku, aby mogły one korzystać z tej innowacyjnej technologii. Ponadto, Valeo jest jedynym producentem, który oferuje te wysoce wydajne wycieraczki na niezależnym rynku części zamiennych. Innowacje takie jak te sprawiają, że historia firmy będzie nadal odczytywana jako historia sukcesu z ogromnym potencjałem na przyszłość: z obecnością produktów na 50 rynkach na całym świecie i zgodnością z niemal każdym samochodem osobowym, pojazdem użytkowym i autobusem w Europie.