Wybierz profil:
Serwisant
  • Dystrybutor
  • Kierowca

Zestawy klocków hamulcowych

Zestawy klocków hamulcowych

Klocki hamulcowe to najdelikatniejszy element cierny w układzie hamulcowym, na który oddziałują z jednej strony tarcze hamulcowe, a z drugiej strony tłok zacisku.
Oferta firmy Valeo, koncentrującej się na jakości i innowacyjności, pokrywa 98% europejskiego parku samochodowego. Jest to zasługa wiedzy firmy Valeo, będącej dostawcą premium w przemyśle samochodowym, proponującej rozwiązania opracowane specjalnie dla rynku wtórnego.
Gdy pojazd hamuje, najważniejszym czynnikiem bezpieczeństwa w układzie hamowania jest element mniejszy niż powierzchnia dłoni:
• Na tej powierzchni następuje przetworzenie energii kinetycznej w ciepło, co prowadzi do wyhamowania i zatrzymania się pojazdu.
• Wszystkie fizyczne elementy na tej powierzchni muszą być doskonałej jakości, aby możliwe było sterowanie pojazdem.
• Wszystkie drgania na tej powierzchni muszą zostać zniwelowane, celem unikania hałasu.

Na potrzeby swojej gamy klocków hamulcowych firma Valeo wykorzystuje najlepsze technologie. W efekcie jakość produktów zamiennych jest nawet wyższa niż jakość oryginalnych części, droga hamowania jest krótsza, odporność na zanikanie hamowania większa, a samo hamowanie odbywa się w sposób optymalny, bez względu na okoliczności.
• Specyfikacje OE
Powrót do podstaw: produkt stworzony dla danego pojazdu musi charakteryzować się maksymalną efektywnością, a także zoptymalizowanym montażem oraz wydajnością hamowania
• 100% fabrycznie dotartych klocków hamulcowych
Wszystkie klocki hamulcowe Valeo z gamy zostały poddane obróbce cieplnej na linii produkcyjnej, co ma w efekcie ograniczyć efekt zanikania hamowania. W rezultacie otrzymujemy niezwykle efektywne klocki hamulcowe już od pierwszego manewru hamowania.
• Opakowanie
Dzięki swojemu nowemu opakowaniu, klocki są chronione zanim zostaną zabudowane. Nowoczesne, praktyczne i kompaktowe - nowe opakowanie ułatwia życie pracownikom warsztatów oraz umożliwia szybszą identyfikację części dzięki większym etykietom.
• Doskonałe akcesoria
Wszystko w jednym pudełku. Klocki hamulcowe Valeo są łatwiejsze w montażu, nie ma także potrzeby zamawiania dodatkowych części
• Najlepsze technologie
Klocki przeznaczone na rynek części oryginalnych są zaprojektowane pod jeden konkretny model pojazdu. Na rynku wtórnym jeden produkt cierny może zostać użyty w wielu modelach. Jako specjalista na rynku części zamiennych, Valeo oferuje, za pośrednictwem swojej innowacyjnej gamy produktów hamowania, wysokiej jakości technologie, których zadaniem jest poprawa bezpieczeństwa i komfortu w każdej aplikacji.