Wybierz profil:
Serwisant
  • Dystrybutor
  • Kierowca

O ring

O ring

Uszczelki gwarantują szczelność układu A/C; w znaczący sposób przyczyniają się one do trwałości całego układu. O'ringi to najbardziej popularny rodzaj uszczelki.

 

Uszczelki działają na wiele różnych sposobów, w zależności od budowy układu uszczelniającego: złączki mogą być uszczelnione metodą kontaktową, kompresyjną lub zgnieceniową.

 

Uszczelki montuje się na każdym złączeniu poszczególnych komponentów układu A/C (sprężarka, skraplacz, filtr osuszacz, zawór rozprężny oraz parownik) lub na rozmaitych rozwiązaniach, które mogą zostać zamocowane na przewodach (przełączniki ciśnienia, zawory, itp.).

 

Szczelność systemu zależy od nasmarowania układu; tylko nasmarowane O'ringi gwarantują pełną efektywność. Z uwagi na fakt, iż prawidłowe funkcjonowanie zależy od nasmarowania O'ringów, przedłużający się okres nieaktywności systemu A/C może doprowadzić do wyciekania cieczy.

 

Porada Valeo:

Przed zabudowaniem O'ringów należy zawsze pokrywać je tym samym olejem, który wykorzystano w sprężarce, celem zagwarantowania jak najdoskonalszej szczelności systemu.