ЛЕТ
Wybierz profil:
Serwisant
  • Dystrybutor
  • Kierowca

Zestaw sprzęgła

Zestaw sprzęgła

Firma Valeo oferuje kompleksowy asortyment rozwiązań (mechanizm dociskowy, tarcze sprzęgła, łożyska zwalniające) dla pojazdów użytkowych: średnich i ciężkich samochodów ciężarowych o masie do 44 ton oraz autokarów. Aby spełnić oczekiwania właścicieli flot ciężarowych, nasza firma oferuje wyłącznie sprzęgła premium na potrzeby rynku pojazdów użytkowych.

 

Wytrzymalsze silniki, wydłużone wskaźniki oraz nowe specyfikacje dotyczące okresu użytkowania zaowocowały opracowaniem i wprowadzeniem do obiegu bardziej zaawansowanych modeli sprzęgieł, takich jak sprzęgła samonastawne Valeo S.A.T. Technologia S.A.T jest rewolucyjną technologią Valeo, wykorzystującą urządzenie samoczynnie kompensujące zużycie okładzin na tarczy dociskowej, wydłużając w ten sposób okres eksploatacji sprzęgła oraz poprawiając komfort wciskania pedału. Valeo dostarcza technologię S.A.T. producentom samochodów ciężarowych.

 

Sprzęgło dwutarczowe

Dla pojazdów ciężarowych przeznaczonych do wykonywania prac publicznych oferujemy kompleksowy asortyment zestawów sprzęgłowych z podwójnymi tarczami.

Dzięki zwiększonej o ponad 70% odporności na zużycie w porównaniu do technologii jednotarczowej, nasze zestawy sprzęgieł dwutarczowych gwarantują większą trwałość. Podwójne tarcze zapewniają także lepszą wymianę ciepła.

 

Gama sprzęgieł regenerowanych

Valeo regeneruje zestawy sprzęgieł, w szczególności te o dużej średnicy przekraczającej 330 mm. Proces regeneracji prowadzony jest w naszym zakładzie montującym oryginalne zestawy sprzęgieł (OE). Po wdrożeniu efektywnego procesu odbioru w całej Europie, Valeo jest w stanie odbierać rdzenie od wszystkich swoich klientów, co pozwala zaoszczędzić do 50 kilogramów surowca na zestawie (do 90 kilogramów w przypadku zestawów dwutarczowych). Ten proces regeneracji jest dowodem zaangażowania

 

Valeo na rzecz zrównoważonego rozwoju. Po odebraniu, wszystkie rdzenie są sortowane, demontowane i czyszczone. Komponenty są sprawdzane na stanowiskach testowych przed ostatecznym montażem. Stanowiska testowe oraz proces produkcji są identyczne z tymi, które Valeo wykorzystuje na potrzeby walidacji produkcji zestawów sprzęgieł dostarczanych jako elementy oryginalnego wyposażenia (OE).

Doceniamy twoje zainteresowanie
proszę potwierdź swój adres E-mail