Podwójny_triumf_Valeo_w_czasie_PACE_Awards_2018

Podwójny triumf Valeo w czasie PACE Awards 2018

Aż dwa „motoryzacyjne Oscary” przypadły w tym roku Valeo. Jury konkursu Premier Automotive Suppliers’ Contribution to Excellence Awards (PACE) nagrodziło laserowy skaner SCALA oraz układ klimatyzacji wykorzystujący dwutlenek węgla jako czynnik chłodniczy.

Valeo SCALA to obecnie jedyny seryjnie produkowany skaner laserowy stosowany w samochodach, który jest kluczem do zaawansowanej jazdy autonomicznej. Wykrywa zarówno nieruchome jak i ruchome obiekty z odległości 150 metrów przy polu widzenia wynoszącym 145 stopni przed samochodem. Dzięki skanowaniu laserowemu system działa w każdych warunkach pogodowych, zarówno w dzień, jak i w nocy.

 

Z kolei system klimatyzacji wykorzystujący czynnik R-744 to odpowiedź na wysokie koszty obecnie wykorzystywanych czynników HFO-1234yf i R-134a. R-744 to nic innego jak sprężony dwutlenek węgla. Nie tylko jest on o wiele tańszy do pozyskania, ale także energooszczędny i bezpieczny dla użytkowników. Dzięki zastosowaniu takiego systemu klimatyzacji możliwe jest wydłużenie zasięgu pojazdów elektrycznych aż o 30 proc., a sama klimatyzacja może pracować nawet przy -20 st. C, skutecznie oczyszczając powietrze w kabinie z wilgoci, która mogłaby się skraplać na szybach i ograniczać widoczność.

 

W gronie finałowych rozwiązań znalazł się także rozrusznik-alternator o napędzie paskowym, zasilany prądem o napięciu 48V, który stosowany jest w pojazdach hybrydowych.

 

Rozwiązania Valeo od lat są nagradzane w czasie PACE Awards:

 

  • 2016 – kompresor o napędzie elektrycznym i kondenser chłodzony wodą
  • 2015 – wydajniejszy alternator
  • 2014 – Back-Over Protection System
  • 2013 – Air Intake Module
  • 2012 – wycieraczki AquaBlade/VisioBlade
  • 2008 – system wspomagania parkowania Park4U
  • 2007 – system wykrywania pojazdów w martwym polu widzenia kierowcy Multi-Beam Radar
  • 2006 – system mikrohybrydowy StARS
  • 2005 – system ostrzegania o opuszczaniu pasa ruchu LaneVue

 

Szczegółowe informacje na temat produktów Valeo dostępne są w bibliotece katalogów oraz w aplikacji MyValeoParts, dostępnej dla urządzeń z iOS i Androidem.

Aby dopasować dla Ciebie odpowiednie treści, określ swój profil